ux dessigner

Sporo osób już od wczesnych lat młodzieńczych interesuje się technologią i światem IT. Faktem jest, że młody umysł jest w stanie lepiej i szybciej przyswoić naukę. Tak samo jest z komputerami. Starsze osoby bardzo często mają problem z ich obsługą, nie wspominając już o pracy na tych urządzeniach.  Dlatego to właśnie wiele młodych ludzie wiążę swoją przyszłość z branżą IT? Jeżeli posiadasz zmysł estetyczny i potrafisz programować, to ten artykuł może Cię zainteresować! Być może powinieneś spróbować swoich sił jako UX Designer? Na czym polega praca takiego specjalisty? Co należy do obowiązków osoby pracującej na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-ux-designer-jak-wyglada-wymagania-obowiazki/

Na czym polega praca UX designera?

Jako osoba na takim stanowisku do naszych zadań będzie należało do bani oto, aby korzystanie ze stron internetowych, aplikacji czy gier było jak najbardziej intuicyjne. W usługach lub produktach tego typu chodzi nie tylko o estetykę, ale ważne jest również to, aby dostęp oraz korzystanie ze stron, aplikacji czy gier był prosty i zrozumiały dla każdego. Jako UX designer będziemy optymalizować użytkowanie danego podmiotu, aby nawet ktoś, kto niekoniecznie biegle obsługuje się komputerem potrafił z niego korzystać. UX designer jest to skrót od User Experience Designer. Najprościej mówiąc jest to osoba, która dba o projektowanie doświadczeń przyszłego użytkownika danego produktu.

Co obejmuje obowiązki UX designera?

Wiele firm oprócz standardowych obowiązków takiej osoby, stawia przed nimi dodatkowe czynności związane z UL czy interfejsem użytkownika. Jest to też związane poniekąd tym samym użytkownikiem, ale jednak nie jest do końca tym samym co UX. Ciężko dokładnie jest stwierdzić gdzie zaczyna się praca jako UX, a kończy jako UL Designer ze względu na duże prawdopodobieństwo wykonywanych w tych profesjach zadań. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego pracodawcy. Czy to może się zdarzyć sytuacja, że zleci nam wykonanie testów użyteczności lub już istniejącej strony internetowej czy aplikacji. Wszystko w celach, aby zapewnić jak najlepszą interakcje użytkownika ze stroną. W tym zawodzie kluczową umiejętnością jest podejmowanie decyzji, zdecydowanie oraz zmysł estetyczny. Dodatkowo ważne są też umiejętności w komunikacji z innymi ludźmi oraz zdolność do przeprowadzania rzetelnych statystyk. Czasami trudno będzie nam ocenić jakie rozwiązanie jest lepsze i bardziej komfortowe dla użytkownika, więc musimy na początku zebrać informacje dotyczące wygody od nich samych.

Zobacz też:  http://www.pc-power.pl/tester-gier-jak-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here