Prowadzenie działalności handlowej nie jest łatwe. Konieczność prowadzenia rozliczeń w zakresie VAT, ewidencja posiadanych towarów i produktów i wreszcie rozrachunki z dostawcami (a w szczególności z hurtowniami), to zmora która spędza sen z powiek każdego handlowca. Dzięki programom magazynowym, można chodź część z tych problemów rozwiązać. W poniższym artykule podpowiemy, jaki powinien być idealny program magazynowy, obsługujący firmę handlową.

Skalowalność

Rozmiar przedsiębiorstwa handlowego stale się zmienia. Rozwój oznacza pozyskanie nowych punktów. Z kolei regres – ich utratę. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku przyda nam się aplikacja skalowalna. Czyli taka, którą z powodzeniem będzie można obsłużyć zarówno małą jednostkę handlową, jak też dużą sieć sklepów.

Przesył dokumentów między punktami

Załóżmy, że mamy do dyspozycji sieć kilku sklepów, ale tylko jeden magazyn. Co wtedy? Jedynym rozwiązaniem będzie zbiorcza aplikacja magazynowa, która umożliwia nam przesłanie dokumentów dotyczących sprzedaży pomiędzy punktami/filiami/oddziałami naszej jednostki handlowej. Dzięki danym zbiorczym, będziemy mogli łatwiej zarządzać dobrami posiadanymi w naszym magazynie, lepiej organizować dostawy itd.

Rozliczanie narzut

Firma handlowa do naliczenia cen za poszczególne dobra wykorzystuje bardzo często system narzut. Polega on na definiowaniu cen i rozbijaniu ich na poszczególne składowe, w których dominującą rolę odgrywają koszty towaru, marża, podatek VAT itd. Za pomocą aplikacji posiadającej tą funkcję, możemy stosunkowo łatwo aktualizować wartość posiadanych przez nas stanów magazynowych a także – szybko nanosić poprawki w zakresie przychodów ze sprzedaży i wartości poszczególnych narzut.

Choć potencjalny handlowiec może wybierać spomiędzy wielu różnych rozwiązań programistycznych, warto wybrać takie, które powyższe cechy będą łączyć ze sobą w obrębie jednego narzędzia. Przykładem takiej aplikacji jest chociażby narzędzie Lomag. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie lomag.pl.

lomag

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here