3 najczęstsze powody, przez które smartfony trafiają do serwisu napraw

Nawet najlepsze modele smartfonów nie są niezniszczalne i na pewnym etapie użytkowania mogą wymagać naprawy w profesjonalnym serwisie. Lista usług takich punktów jest naprawdę długa i może znacząco się od siebie różnić. Istnieje jednak kilka standardowych rodzajów usterek, które są bardzo typowe w przypadku smartfonów i można je naprawić właściwie w każdym serwisie. Sprawdź, kiedy warto udać się do punktu naprawy telefonów.

3 najczęstsze powody, przez które smartfony trafiają do serwisu napraw

Wymiana szybki lub wyświetlacza

Jednym z najczęstszych powodów wizyty w serwisie napraw jest zbita szybka. Smartfony lubią wypadać z kieszeni czy też spadać ze stołu lub kanapy, co bardzo często kończy się pękniętą szybką. Czasami rysa jest niewielka i nie wymaga interwencji profesjonalistów, często jednak na ekranie pojawia się charakterystyczna pajęczynka, która uniemożliwia korzystanie z telefonu. Oprócz naprawy warto zainwestować w szkło hartowane, które w przyszłości zabezpieczy szybkę przed ponownym zbiciem.

O wiele większym problemem może być zbicie wyświetlacza, spowodowane upadkiem telefonu. MacWorks – serwis Apple w Warszawie – codziennie przyjmuje telefony ze zbitym ekranem LCD, który uniemożliwia korzystanie z telefonu np. ze względu na brak reakcji na dotyk. Tego typu naprawa jest oczywiście o wiele droższa niż wymiana szybki, jednak zdarza się o wiele rzadziej. Doświadczeni pracownicy serwisu powinni dość szybko uporać się z tą usterką, choć ostateczny okres naprawy może zależeć od modelu i dostępności części zamiennych.

Na ratunek zalanemu smartfonowi

Zalanie telefonu nie musi oznaczać jego śmierci, nawet jeśli urządzenie nie wykazuje żadnych oznak życia. Wyłącz jak najszybciej smartfon, osusz go przy pomocy papierowych ręczników (w żadnym wypadku nie sięgaj po suszarkę) i udaj się w ekspresowym tempie do serwisu napraw. Jeśli szkody nie są poważne, to być może wystarczy usługa osuszania telefonu.

Fachowcy usuną ciecz oraz włożą telefon do specjalnej myjki ultradźwiękowej, która pomaga w usunięciu korozji z płyty głównej. Jeśli takie zabiegi nie pomogą, to konieczna będzie bardziej skomplikowana i kosztowniejsza naprawa polegająca np. na wymianie uszkodzonych podzespołów. Najważniejsza zasada w przypadku zalanego telefonu brzmi: im szybciej telefon trafi do serwisu, tym większa szansa na zmniejszenie rozmiaru uszkodzeń.

Wymiana baterii

Problemy z żywotnością telefonu lub brak możliwości naładowania to bardzo często zgłaszane problemy. Na zły stan baterii może mieć wpływ niewłaściwe użytkowanie telefonu, a do pierwszych objawów zepsutej baterii należą skrócona praca urządzenia, szybkie rozładowywanie się oraz brak możliwości pełnego naładowania. W przypadku niektórych urządzeń wymiana baterii może być nawet dokonana samodzielnie. Wiele nowoczesnych smartfonów posiada obudowę, której rozebranie lepiej powierzyć fachowcom. Przyczyną problemów z ładowaniem telefonu może być również uszkodzone gniazdko ładowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here