laptop

W obecnych czasach nauka zdalna (oraz praca zdalna) króluje. Pojawiło się w związku z tym większe zapotrzebowania na sprzęt elektroniczny, który ją umożliwia. Wbrew pozorom nie każde urządzenie będzie się do takiej nauki nadawało, ponieważ wiąże się ona z pewnymi wymaganiami.

laptop

Niezbędne są m.in. kamerka i mikrofon, a także odpowiednia wydajność, aby sprzęt poradził sobie z co najmniej kilkoma otwartymi kartami w przeglądarce i takim oprogramowaniem, jak Mirosoft Teams czy Zoom. Pojawia się więc jedno ważne pytanie: co lepiej nada się do nauki zdalnej, komputer czy laptop?

Laptop konta komputer osobisty – cena i wydajność

Kupując współczesnego laptopa, z reguły możemy w pełni korzystać z niego już po wyjęciu z pudełka, bez dokupywania jakichkolwiek dodatkowych elementów. Jest on w końcu wyposażony w klawiaturę, płytkę dotykową, ekran, mikrofon i głośniki, a także kamerkę internetową. Posiada więc wszystko, co jest potrzebne do nauki zdalnej.

Dobrym pomysłem może być jedynie dokupienie myszki dla wygodniejszego sterowania, ponieważ TouchPad jest mało precyzyjny – Tech Polska i inne portale technologiczne posiadają warte uwagi rankingi i recenzje najlepszych myszek.

Inaczej jest w przypadku komputera osobistego. Nie da się z niego korzystać bez monitora, myszki czy klawiatury, a do możliwości brania udziału w lekcjach niezbędne będzie dokupienie także kamerki internetowej i mikrofonu (lub słuchawek z mikrofonem).

W praktyce oznacza to, że chociaż komputer osobisty za 1000 złotych będzie znacznie wydajniejszy niż laptop za tę samą kwotę, to w przypadku PC-ta będzie trzeba wydać jeszcze kilkaset złotych na wspomniane wcześniej peryferia.  Z drugiej strony, wiele osób posiada już jakieś sprzęty, takie jak klawiatury, myszki czy słuchawki, po poprzednich komputerach, więc nie trzeba ich kupować drugi raz.

Laptop to wygodniejsza opcja, ale wymaga większej inwestycji

500 złotych to za mało, aby kupić odpowiednio wydajny, nawet używany, laptop do nauczania zdalnego. Za tę kwotę można już za to kupić używanego, w miarę wydajnego PC-ta, plus osobno trzeba doliczyć peryferia. Ciekawą opcją są chociażby komputery poleasingowe, o których można poczytać więcej na Tech Polska. Jeśli dysponujemy akcesoriami typu myszka, kamerka czy klawiatura, zakup budżetowego komputera osobistego wydaje się lepszą opcją.

Z drugiej strony, laptopy są bardziej mobilne i zajmują mniej miejsca, nie trzeba też marnować czasu na dopasowywanie jakichkolwiek akcesoriów. Każdy więc tak naprawdę musi sam zdecydować, jakie kwestie są dla niego najważniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here