tablet

Ceny tabletów są naprawdę różnorodne – można kupić je zarówno w cenie około 200 złotych, jak i za ponad 2000 złotych. Wtedy, gdy nie możesz pozwolić sobie na zakupienie kosztownego urządzenia, sprawdź razem z nami, co mogą zaoferować ci tanie modele. Czy warto zdecydować się na ich zakup?

Tanie tablety kojarzymy zwykle z niezbyt mocarnymi urządzeniami, które są w stanie zaoferować tylko podstawowe funkcje. Często można spotkać się też z przeświadczenie, że są one bardziej awaryjne. Jak jednak jest w rzeczywistości? Dzisiaj, gdy asortyment tabletów jest tak duży, każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego, nawet wtedy, gdy chodzi o tańsze modele.

Czego oczekiwać po tanich tabletach?

W cenie do około 500 złotych można zakupić tablety w różnych wariantach – najpopularniejsze modele to te 7-calowe oraz 8-calowe, ale również można spotkać się z tabletami 10-calowymi. Są one w stanie zaoferować również bardzo dobrą rozdzielczość rzędu 1280×800 px lub w przypadku tańszych modeli około 1024×600 px. Co więcej, można spotkać się z nowoczesnymi modelami o ekranach IPS. Co możemy znaleźć w środku? Taki tani i dobry tablet zwykle wyposażony jest w procesor główny 2-rdzeniowy lub 4-rdzeniowy w przypadku nieco droższych modeli. W większości z nich można też liczyć na pamięć masową w wielkości 8 GB. Wbudowaną pamięć można również rozszerzyć o dodatkowe gigabajty dzięki slotom na karty microSD. Warto przy tym zwrócić uwagę na sposób łączenia się urządzenia z internetem – niektóre z nich wyposażone są tylko w moduły Wi-Fi, inne z kolei mają dodatkowe 3G. Z tego rodzaju urządzeniami można bez problemu przeglądać internet, korzystać z wielu aplikacji, a także z gier.

Warto pamiętać o tym, że nie zawsze opłaca się dopłacać za znany znaczek na urządzeniu. Nierzadko nawet o 100 złotych taniej i więcej można znaleźć modele, które cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, a przy tym również nie kosztują dużo. Zatem jeżeli chcesz zdecydować się na kupno taniego tabletu, masz przed sobą wiele różnych modeli w cenie do 500 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here