telefon
fot: pixabay.com

W ciągu ostatnich 10 lat dokonała się olbrzymi rewolucja w dziedzinie telefonów komórkowych. Daleko poza nami pozostały wyczuwalne w dotyku małe przyciski, małe ekrany i wyświetlacze. Ich miejsce zajęły smartfony, czyli hybrydy, przenośnych komputerów, genialnych aparatów fotograficznych i urządzenia do nawigacji w jednym.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-sprawdzic-czy-telefon-jest-kradziony/

Co za tym idzie, telefon  stał się dla nas często wyznacznikiem statusu społecznego, szczególnie pośród ludzi młodych ale i nie tylko. Rozwój rynku telefonów komórkowych zachęca również do ciągłej zmiany telefonów poprzez regularne wprowadzanie di sprzedaży nowych modeli. Ma to na celu oczywiście ciągłe napędzanie sprzedaży oraz wyścig po klienta. Najwięksi giganci rynku telekom prześcigają się w pomysłach jak skusić przeszłych nabywców do zmiany aparatu na nowy.

Podejrzane okazje

Regularnie, co dwa lata świętujemy więc premiery popularnych flagowców, które to zmieniają rozmiar, materiał wykonania, aparaty lub procesory, albo też wszystkie punkty jednocześnie. Zmiana ta jednak zawsze wiąże się z dodatkowym, sporym wydatkiem.  Obecnie koszt zakupu najnowszego modelu marki Apple, to wydatek rzędu 5 lub 6 tysięcy złotych. Takie ceny telefonów skutecznie kuszą złodziei, którzy często w łatwy sposób mogą wejść w posiadanie takiego urządzenia.

Skutkiem zuchwałych kradzieży są „okazyjne sprzedaże”, które co jakiś czas się pojawiają i na które łatwo się jest nabrać. Nie wszystko złoto, co się świeci.

Co warto sprawdzić przed kupnem telefonu z drugiej ręki

Jeżeli więc mamy okazję kupić telefon znanej marki, po świetnej, nierynkowej cenie, warto sprawdzić czy telefon posiada, oryginale pudełko, dowód zakupu, wymagane, oryginale akcesoria. Jeżeli wymieniocnych powyżej brak, należy sprawdzić numer IMEI, jest to unikatowy, piętnastocyfrowy numer, po którym policja teoretycznie jest w stanie wytopić skradzione urządzenie.

Jeżeli więc nasz super sprzedawca, chce nam sprzedać po świetnej cenie telefon, bez pudełka, ładowarki, słuchawek i całej dokumentacji, co więcej jeżeli nr IMEI jest trudny do odczytania lub nie ma go w ogóle zrezygnujemy z zakupy.  Jest duże podejrzenie, że ten telefon został skradziony a sprzedawca próbuje odwrócić jedynie  naszą uwagę.

Przeczytaj też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/jak-prawidlowo-wykonac-pomiar-stopy-u-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here