Drukarka etykiet

Drukarki etykiet potrafią znacząco ułatwić życie. Wiedzą o tym najlepiej wszyscy pracownicy sklepów i magazynów, którzy każdego dnia korzystają z dużej liczby etykiet, naklejek, cenówek oraz innych wydruków o stosunkowo niedużych rozmiarach. Wybór drukarki do etykiet nie jest zadaniem zupełnie prostym, lecz będzie miało duży wpływ na funkcjonowanie całego miejsca pracy. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym produktom. Poniżej skupiamy się na drukarkach etykiet dedykowanych do wykorzystania w sklepach, lub w innych placówkach obracających duża ilością zróżnicowanego asortymentu. Dowiesz się czym powinna charakteryzować się drukarka przydatna w takim miejscu pracy, jakie opcje i programy powinny oferować oraz jak upewnić się, czy wybierasz urządzenie wydajne i przydatne. 

Drukarka etykiet

Drukarka do etykiet – sprawna pomoc w funkcjonowaniu sklepu

Drukarki dedykowane do wykorzystania w sklepach to urządzenia przede wszystkim przenośne. Drukarki mobilne mają swoje liczne zalety, które z pewnością docenią wszyscy pracownicy dużych zakładów pracy. Przede wszystkim, pozwalają na bieżące zlecanie oraz przygotowywanie wydruków, zgodnie z aktualnym stanem magazynowym. Możesz za ich pomocą skanować braki magazynowe oraz na bieżąco projektować etykiety dedykowane do oznaczania oferowanych produktów. Dużym ułatwieniem będzie wybór urządzenia, które pozwala na wydruk także bardziej zaawansowanych materiałów – na przykład kodów kreskowych, kodów QR oraz innych form oznaczeń. 

W wielu sklepach ważny jest także dostęp do urządzenia wysoce wydajnego, które będzie sprawnie współpracować z pozostałymi stanowiskami pracy oraz obsługującymi je komputerami. Dlatego warto upewnić się, czy wybierane przez Ciebie urządzenie jest kompatybilne z najpopularniejszymi systemami oprogramowania komputerowego, a także czy pozwala na aktywne przesyłanie i odbieranie informacje z ich aplikacji. 

Wydajność to sprawa dość problematyczna, gdyż w różnych miejscach pracy zapotrzebowanie na wydruk etykiet wygląda nieco inaczej. Niekiedy konieczne okazuje się zlecenie druku nawet setek (a niekiedy więcej) różnych etykiet w ciągu jednej zmiany. By mieć pewność, że urządzenie stanie na wysokości zadania, warto zwrócić uwagę na szybkość druku, wyrażoną ilością etykiet na minutę. Dobrze pod tym względem wypadają drukarki obsługujące etykiety Dymo, wysoce wydajne oraz sprawne w przygotowywaniu dużej ilości wydruków w krótkim czasie. 

Etykiety wysokiej klasy – oraz ich wydruk

Urządzenia dedykowane do stosowania w sklepach powinny odznaczać się także możliwością tworzenia wydruków o wyjątkowo małych rozmiarach. Poszczególne dostępne modele powinny posiadać określony parametr rozdzielczości, na który warto zwrócić uwagę w czasie zakupów. Dobrej jakości urządzenie powinno poradzić sobie z wydrukiem o rozmiarze 300×300 dpi. Ważna jest również możliwość tworzenia wydruków kolorowych oraz edytowania tworzonych projektów – na przykład dodawania do nich ramek lub dodatkowych napisów.

Najbardziej zaawansowane urządzenia posiadają dodatkowe oprogramowanie, na przykład odpowiedzialne za kontrolę jakości przygotowywanych wydruków oraz pozwalające na ich wysoce zaawansowaną personalizację. Mowa między innymi o możliwości łączenia obrazu i tekstu w obrębie jednej przygotowywanej etykiety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here