Gadżety przydatne każdemu fotografowi

Istnieje na rynku wiele ciekawych gadżetów, które mogą ułatwić codzienne fotografowanie, zwłaszcza jeśli zajmujemy się tym zawodowo.

Gadżety przydatne każdemu fotografowi

Każdy fotograf posiada swoje ulubione gadżety, oprócz swojego obiektywu i aparatu. Oczywistymi akcesoriami są karty pamięci, baterie i inne produkty, jednak istnieją gadżety bardzo innowacyjne, nowoczesne i niezwykle przydatne, aby fotografowanie stało się łatwiejsze i bardziej komfortowe.

1. Pióro do czyszczenia optyki i matryc

Nawet jeśli nasz aparat posiada opcję automatycznego czyszczenia matrycy, może ona jednak okazać się niewystarczająca i nie będziemy zadowoleni z jej działania. Wtedy dobrym wyborem jest zakupienie pióra marki Lenspen, stworzonego specjalnie w celu dokładnego i precyzyjnego oczyszczenia matrycy i optyki. Fotografowie, którzy bardzo często muszą zmieniać optykę, niezwykle doceniają ten rewolucyjny gadżet. Jest to urządzenia działające w sposób dwufunkcyjny. Z jednej strony wyposażony on jest w pędzelek do usuwania pyłku, kurzy i wszelkich zanieczyszczeń w sposób niezwykle delikatny. Z drugiej strony posiada elastyczną końcówkę do czyszczenia. Dużą zaletą końcówek firmy Lenspen jest to, iż nie ulegają one zawilgoceniu, wyschnięciu oraz nie potrzebują do swojego działania żadnych szkodliwych detergentów.

2. Statywy do aparatów Ultrapod

To równie ciekawe rozwiązanie. Duży i dosyć ciężki statyw jest bardzo nie chętnie zabierany przez fotografa na różne sesje, jednak jest on często zmuszony z niego skorzystać. Ultrapod jest natomiast mało gabarytowym i kompaktowym statywem. Dzięki swym niewielkim rozmiarom można go zabrać, gdziekolwiek tylko chcemy, nie zwracając uwagę na to, ile innego sprzętu posiadamy już w swoim plecaku albo torbie. Stosowany jest jako klasyczny statyw, jednak ma o wiele krótsze nóżki. Wykorzystywany jest także w bardzo ekstremalnych warunkach, można go umiejscowić na drzewie czy słupie. Model Pedco Ultrapod 2 został wyposażony w ruchomą głowicę, może on bez problemów unieść sprzęt, posiadający wagą do maksymalnie trzech kilogramów.

3. Pad biodrowy

To bardzo fajny i ciekawy gadżet, podwyższający komfort fotografa. Niekiedy torba czy plecak są mało poręczne, tutaj z pomocą przychodzi pas biodrowy do którrgo istnieje możliwość dołożenia mniejszych futerałów.

4. Torby fotograficzne
Specjalnie dostosowane do bezpiecznego przechowywania i przenoszenia aparatu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here