router
fot: pixabay.com

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do internetu. Szczególnie teraz, kiedy tak wiele sfer przeniosło się do świata online. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że większość naszych spraw możemy załatwić zdalnie. Pozwala nam to zaoszczędzić mnóstwo czasu każdego dnia. Nic więc dziwnego, że kiedy stracimy możliwość skorzystania z internetu wywołuje to w nas sporo frustracji. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zresetowac-router/

Rola routera

Niemal w każdym domu podpięty jest internet. Trzeba przyznać, że rozwój technologii sprawił, że korzystanie z niego jest znacznie wygodniejsze. Jeszcze kilka lat temu łączyliśmy się z siecią za pomocą specjalnego kabla. Było to bardzo ograniczające rozwiązanie. Mogliśmy podpiąć się do internetu tylko w niektórych pomieszczeniach, a wijące się po ziemi kable były przyczyna wielu wypadków. Na szczęście mamy to już za sobą. 

Standardem w niemal każdym domu stał się router. To niewielkie urządzenie, które umożliwia stworzenie domowej sieci wifi. Możemy więc łączyć się za jej pomocą z internetem na odległość. Co więcej, możemy mieć do niej dostęp z wielu urządzeń mobilnych. Wystarczy wybrać konkretna sieć oraz wpisać hasło. Zadbajmy o to, aby hasło było naprawdę silne, dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo naszej domowej sieci. Nie będzie to na dłuższa metę uciążliwe. Po prawidłowym wpisaniu danych do sieci, nasze urządzenie zapamięta te ustawienia i będzie się łączyło z nią automatycznie, bez konieczności wpisywania hasła. 

Jak zresetować router

Mimo postępu zdarza się jednak, że tracimy dostęp do internetu z różnych przyczyn. W pierwszej kolejności spróbujmy odświeżyć listę dostępnych sieci i ponownie zalogować się do tej właściwej. Jeśli urządzenie jej nie wykrywa, możemy sprawdzić, czy tak samo się dzieje w przypadku innych urządzeń, na których korzystaliśmy już z tej sieci. Jeśli na nich również nie odnajdzie się sieć warto skontrolować router. Sprawdźmy czy nie wypiął się kabel i czy wszystkie lampki kontrolne działają jak powinny. Wyłączmy i włączmy router, a następnie sprawdźmy na komputerze, czy siec wróciła. Jeśli to również nie przyniesie efektu, spróbujmy wtedy zresetować router. Poszukajmy w jego obudowie niewielkiego otworu. Włóżmy do niego szpilkę lub inny nadający się przedmiot, aż poczujemy opór. Router zostanie zresetowany. Odczekaj kilka minut i sprawdź dostępność sieci. 

Przeczytaj też:  http://kidini.pl/sposob-na-piekne-pompony/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here