manta

Szybko wyczerpujące się baterie w urządzeniach mobilnych to nadal duży problem, który pozostaje nierozwiązany. Intensywnie użytkowany smartfon lub tablet wymaga doładowania już po jednym dniu. Są jednak sposoby na to, aby przyspieszyć ładowanie i zmniejszyć zużycie energii – podpowiadamy, jak to zrobić!

Wydawałoby się, że ładowanie urządzenia mobilnego to żaden problem – wystarczy podłączyć je do portu USB w komputerze, jak wielu z nas robi najczęściej, czy też do nieoryginalnej ładowarki, ponieważ ta z zestawu gdzieś się zawieruszyła. To jednak popularne błędy, które przedłużają czas ładowania.

Używaj firmowej ładowarki

Najlepiej ładować telefon lub tablet przez ładowarkę dołączoną oryginalnie do urządzenia – prądem z gniazdka można ładować urządzenie znacznie szybciej, ponieważ wykorzystuje prąd o większym natężeniu. Im mniej amperów, tym urządzenie będzie ładowało się wolniej, a tym samym dłużej trzeba będzie czekać na jego gotowość do pracy.

Ładowanie przez USB 3.0

Jeżeli twój komputer jest wyposażony w port USB 3.0., w takim przypadku warto podłączać do niego urządzenie podczas ładowania przez USB. To właśnie w takim porcie natężenie prądu jest większe i tym samym ładowanie szybsze. Ponadto wiele urządzeń, posiada dedykowaną aplikację komputerową, która zwiększa liczbę amperów w gniazdku USB, a tym samym znacznie przyspiesza ładowanie. Co więcej, tablety i smartfony można ładować na niektórych komputerach nawet wtedy, gdy są one wyłączone.

Oszczędzaj energię z głową

Pamiętaj też o tym, że czas pomiędzy kolejnymi ładowaniami wydłuży się wtedy, gdy będziesz korzystać urządzenia oszczędnie. Możesz ustawić w nim mniejszy poziom podświetlenia ekranu, wyłączyć nieużywany moduł internetowy czy też przełączyć się na „tryb samolotowy”, w którym urządzenie pobiera najmniej energii.

Dodatkowa bateria na czarną godzinę

Warto też wspomnieć, że wtedy, gdy bateria szybko się rozładowuje, a ty nie masz możliwości jej naładowania, gadżetem, który warto mieć, jest bank energii, czyli power bank, którym można doładować tablet czy dobry smartfon. W sprzedaży dostępne są także etui na telefon z wbudowanymi bankami energii, które tym samym powiększają pojemność baterii w urządzeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here