Opróżnianie dysku c, a właściwie partycji c ma ogromny wpływ na sprawność całego naszego komputera. Partycja c jest rodzajem partycji systemowej, czyli wgranej, skomponowanej z komputerem. Można o nią zadbać, regularnie oczyszczając dysk c z niepotrzebnych plików, które zaśmiecając spowalniają wydajność komputera, a ten działa wolniej i zacina się. Sprawdź, jak zatem skutecznie opróżnić dysk c?
Zobacz też: https://www.youtube.com/watch?v=nAeco0Vz1zE
Usuń rzeczy, których nie używasz
Opróżnianie dysku c można zrobić automatycznie – wówczas pozbędziesz się wszystkiego, co na nim się znajduje. Nie jest to jednak wskazane, ponieważ zwyczajnie można pozbyć się rzeczy, które tak naprawdę są ci potrzebne. Przejrzyj więc wszystkie narzędzia, aplikacje, foldery, pliki, które trzymasz na swoim komputerze i usuń te, których nie używasz. Z kolei te, które są potrzebne ci teraz lub przypuszczasz, że mogą przydać ci się w przyszłości – zgraj na bezpieczny dysk zewnętrzny, np. na pendrive. Już po takim oczyszczeniu dysku, zauważysz różnicę w funkcjonowaniu twojego komputera, a dokładniej ujmując w jego sprawności i wydajności.
Na tym jednak nie koniec oczyszczania dysku c, ponieważ ręczne pozbycie się konkretnych folderów nie usuwa dokładnie wszystkiego, co usuwamy – zawsze w systemie pozostają pewne pliki, które w jakimś stopniu spowalniają funkcjonowanie komputera.
Co dalej?
Po takim manualnym usunięciu niepotrzebnych plików oraz zgrania na pendrive potrzebnych folderów, warto poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na oczyszczaniu lub formatowaniu komputera. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz komputer został dokładnie oczyszczony. Po takim opróżnianiu dysku c warto wgrać na swój komputer bardzo dobry antywirus, taki, który skutecznie będzie eliminował wirusy z naszego komputera. Te również mają wpływ na to, jak funkcjonuje nasz sprzęt. Bez antywirusa nawet regularnie oczyszczany komputer, może wolno chodzić i nie być sprawny. Wynika to z faktu, że wirusy mają negatywny, a wręcz bardzo szkodliwy wpływ na funkcjonowanie komputera – spowalniają go, a nawet mogą kompletnie uniemożliwić jego działanie.
Przeczytaj też: http://www.prywatnezdrowie.pl/jak-zabezpieczyc-sie-przed-zlamaniem-nogi/