Jak wybrać najlepszy pakiet telewizyjny?

Ogromna konkurencyjność oraz rozwój technologii sprawia, że oferty polskich operatorów telewizyjnych pękają w szwach. Klienci mają do wyboru nowoczesne dekodery, programy w najwyższej jakości FullHD, dostęp do biblioteki materiałów na żądanie i kanałów z całego świata, a nawet możliwość oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i laptopy. Właśnie stoisz przed wyborem abonamentu telewizyjnego? A może jesteś niezadowolony z dotychczasowej umowy i szukasz czegoś innego? Koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszy pakiet telewizyjny.

Jak wybrać najlepszy pakiet telewizyjny?

Kierować się ilością kanałów?

Wielu abonentów narzeka „mam kilkadziesiąt kanałów, ale i tak nigdy nie ma na co popatrzeć”. To niekoniecznie dobre nastawienie, które bardzo często wynika z nieuwagi. Wielokrotnie zdarzało Ci się wybierać ofertę sugerując się tylko liczbą programów? Błąd! Najlepszym rozwiązaniem jest szukanie pakietów, które dostosowane są do Twoich zainteresowań. Uwielbiasz sport i z zapałem śledzisz wyczyny piłkarzy, tenisistów czy skoczków narciarskich? Wybieraj oferty, które bogate są w kanały o tematyce sportowej. Lubisz w zimowe wieczory obejrzeć dobry film lub serial? Szukaj ofert dostosowanych do potrzeb kinomaniaków. Do tego nie zapomnij zapytać operatora o EPG, czyli elektryczny przewodnik po kanałach. To ważne jeśli korzystasz z tradycyjnych, papierowych programów telewizyjnych, które zawierają spis audycji tylko najpopularniejszych stacji, bardzo często bez szczegółowych opisów. Z EPG masz szansę dowiedzieć się wszystkiego o nadawanym serialu, bajce czy programie popularnonaukowym – od fabuły po rok produkcji. W ten sposób z pewnością znajdziesz doskonały film lub transmisję interesujących Cię wydarzeń.

Co z jakością?

Nie daj nabić się w butelkę – w pakiecie telewizyjnym możesz mieć programy w najlepszej jakości bez konieczności przepłacania. Jak? Wystarczy, że poszukasz dobrych i rzetelnych operatorów, którzy specjalizują się w oferowaniu najwyższej jakości. Jeśli zależy Ci na kanałach jakości FullHD dobrym rozwiązaniem jest telewizja światłowodowa, którą oferuje m.in. https://telewizjaswiatlowodowa.pl, która ma w swoim „menu” także internet światłowodowy. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? W ramach telewizji światłowodowej masz dostęp do ponad 250 kanałów, z czego blisko setka z nich oferowana jest w jakości FullHD. Do tego, dzięki zastosowanej technologii FTTH, połączenie jest w pełni odporne na różne zakłócenia magnetyczne i atmosferyczne.

Cena nie gra roli?

Choć wybór pakietu telewizyjnego powinien być decyzją przemyślaną, nie da się ukryć, że cena, jak zawsze odgrywa rolę. Prawda jest oczywista – chcesz więcej kanałów, musisz zapłacić wyższą cenę. Są jednak operatorzy, którzy starają się pogodzić obie kwestie. Np. wspominany dostawca telewizji światłowodowej pakiet 75 kanałów (z czego 24 to te w jakości HD) oferuje już za ok. 25 zł miesięcznie. Za bardziej rozbudowany – 158 kanałów (61 w HD) trzeba zapłacić ok. 55 zł miesięcznie. Ceny na rynku zależą od jakości oraz liczby programów i bardzo często ten sam pakiet można znaleźć w różnych cenach, np. od 25 zł do 60-70 zł za ok. 70-80 programów. Dlatego jeśli nie chcesz dać nabić się w butelkę, czytaj każdą ofertę dokładnie i podpisuj tylko te umowy, co do których masz 100% pewności.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here