Jak wybrać oprogramowanie dla placówek edukacyjnych

Lekcje informatyki pozwolą najmłodszym poznać zasady działania komputera w wielu obszarach. Podpowiadamy, jak wybrać programy, które idealnie sprawdzą się w szkole i na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Poznaj kilka praktycznych wskazówek, a każdy zakup się uda. To łatwiejsze niż może się wydawać!Jak wybrać oprogramowanie dla placówek edukacyjnych

System Windows

System operacyjny Windows wyróżnia się wieloma atutami. Przede wszystkim jest prosty w obsłudze i pozwala nawet najmłodszym dzieciom korzystać z wielu podstawowych funkcjonalności. Natomiast ci nieco starsi uczniowie mogą obsługiwać wiele kompatybilnych z popularnym Windowsem programów. Mowa tu zarówno o prostych arkuszach, jak i zaawansowanych rozwiązaniach graficznych. Krótko mówiąc, to uniwersalny i przydatny dla każdego system.

Warto jednak pamiętać, aby sięgnąć po system Windows ze sprawdzonego źródła. Doskonałą propozycją dla szkół czy uczelni może być oferta sklepu internetowego Onex.store. Można tu kupić systemy operacyjne dostępne w różnych wersjach i dostosować wybór do programu edukacyjnego. 

Oprogramowanie antywirusowe

Po podłączeniu komputera do internetu, na użytkowników czyha wiele zagrożeń. Nie ma znaczenia, czy korzystamy z przeglądarki w biurze, w domu czy w szkole. Oszuści mają coraz nowsze metody na wyłudzanie danych, a nawet kradnięcie pieniędzy z konta bankowego. Właśnie dlatego wsparcie wysokiej jakości oprogramowania antywirusowego będzie konieczne w każdej placówce edukacyjnej.

W sklepie Onex.store znajdziesz wyłącznie oprogramowanie renomowanych producentów, dzięki czemu o bezpieczeństwo możesz być spokojny. Zdecydowanie warto skorzystać z tych przydatnych narzędzi i cieszyć się komfortem pracy przy komputerze, zwłaszcza że są bardzo proste w obsłudze. 

Pakiet Office

Profesjonalny pakiet programów biurowych sprawdzi się znakomicie podczas nauki informatyki. Obejmuje on edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, klienta poczty elektronicznej, program do tworzenia prezentacji oraz wiele innych przydatnych rozwiązań. Office 365 Education to doskonała propozycja stworzona właśnie z myślą o szkołach. W tym przypadku również można wybrać jedną z wielu dostępnych wersji. 

Wysoka funkcjonalność i prostota użytkowania to nie jedyne atuty pakietu Office. Niekwestionowaną zaletą jest również bardzo atrakcyjna cena. Ponadto oprogramowanie możesz kupić w modelu abonamentowym, co stanowi korzystne rozwiązanie dla wielu zarządców szkół. 

Czas na udane zakupy

Nie wiesz, którą wersję oprogramowania wybrać? Wystarczy, że zapytasz o to profesjonalną obsługę sklepu Onex.store. Bogata i zróżnicowana oferta obejmuje wiele rozwiązań, a specjaliści na pewno doradzą Ci, które z nich najlepiej sprawdzi się w pracowni informatycznej. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here