W wakacje bardzo często wybieramy się z aparatem fotograficznym w przeróżne urokliwe miejsca które na pewno warto uwiecznić na matrycy cyfrowej.

Wykonanie dobrych ujęć wymaga od fotografa nie tylko ogromnego wyczucia i intuicji ale także i możliwości bezpiecznego przewożenia różnego typu sprzętu, który jest niezbędny na miejscu, w którym będziemy robić plener. Na szczęście w ofercie sklepów z akcesoriami dla fotografów dostaniemy plecaki fotograficzne, które bez problemu pomieszczą cały niezbędny do wykonania takiej plenerowej sesji sprzęt, a jednocześnie zapewnią mu odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie transportu.

Jak przewozić lampy fotograficzne?

Oferowane dzisiaj na rynku plecaki fotograficzne oraz torby fotograficzne dostosowane są do przewożenia różnego rodzaju lamp. Nie musimy się więc obawiać że w trakcie transportu w takim specjalistycznej torbie zniszczą nam się lampy do aparatu.  Podobnie jak i obiektywy tak i lampy błyskowe mają w takim specjalnym plecaku fotograficznym wydzielone własne przegródki, które skutecznie zabezpieczają je przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu. 

A co ze sprzętem studyjnym? Oczywiście plecak fotograficzny i torba fotograficzna są niezwykle przydatne jeżeli planujemy robić zdjęcia w plenerze. W jaki sposób powinniśmy jednak transportować wyposażenie studyjne? Oświetlenie i lampy studyjne powinny być przewożone w odpowiednich pokrowcach. Trudno rzecz jasna  oczekiwać aby tego typu sprzęt zmieścił nam się w przenośnej torbie fotograficznej.

Dobry plecak fotograficzny

Kwestia wyboru plecaka lub torby fotograficznej wiąże się nie tylko z praktycznymi aspektami. Chcielibyśmy także, by taki plecak czy torba odpowiednie efektownie się prezentowała.  Na szczęście na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli od różnych producentów, które nie tylko skutecznie zabezpieczą sprzęt w trakcie wycieczki w plener ale również i świetnie się prezentują. Do wyboru mamy dziś więc różnego rodzaju wzory i fasony – od bardzo spokojnych i minimalistycznych toreb po plecaki dla niezwykle wymagających fotografów zaprojektowane w taki sposób aby swobodnie można było w nich przewozić  nawet najdłuższe obiektywy naraz statywy. Uznani producenci produkują sprzęt dostępny w wielu rozmiarach i oferujących bardzo różną pojemność – od bardzo niewielkich i poręczny po bardzo duże i pojemne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here