uchwyt na telewizor

Nowoczesne domy charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami. Do takich bez wątpienia należy obrotowy uchwyt do telewizora. Dzięki niemu mamy możliwość idealnego dopasowania do swoich potrzeb położenia naszego odbiornika. W dodatku decydując się na powieszenie telewizora, zyskujemy sporo wolnego miejsca i osiągamy bardzo nowoczesny i minimalistyczny efekt. Aby jednak móc się nim cieszyć, warto najpierw dowiedzieć się jak zamontować uchwyt na telewizor?

uchwyt na telewizor

Dlaczego warto zamontować obrotowych uchwyt na telewizor?

Telewizor na ścianie może zostać umieszczony na różne sposoby, ponieważ istnieją różne uchwyty na telewizor. Jeśli zdecydujemy się na model płaski, to nasz odbiornik zawiśnie na ścianie w jednym, stałym miejscu bez możliwości jego regulacji. Możemy również wybrać uchwyt do telewizora ruchomy, nie mniej tutaj powinniśmy pamiętać, że uchwyt uchwytowi nierówny. Niektóre modele dają nam możliwość regulowania położenia naszego odbiornika w poziomie, inne pozwalają nam obracać go pod różnymi kątami. Jednak szczególnie przydatny okazuje się obrotowy uchwyt, który pozwala na regulację nawet o 160 stopni.

Jak zamontować obrotowy uchwyt na telewizor?

Najważniejszą kwestią podczas montażu jest odpowiednie dopasowanie wysokości, na jakiej będzie znajdował się telewizor. Aby tego dokonać, należy po pierwsze wyznaczyć na ścianie punkty, w których będziemy wiercić i umieszczać kołki rozporowe. Wykonanie tej czynności jest banalnie proste, ponieważ wystarczy przyłożyć nasz uchwyt do ściany i za pomocą ołówka zaznaczyć otwory w nim się znajdujące. Następnie wywiercamy w nich dziury, umieszczamy korki i znów przykładamy do nich obrotowy uchwyt na telewizor. Teraz wystarczy przykręcić śruby, które zazwyczaj umieszczane są w zestawie.

Pamiętajmy, aby wcześniej zadbać o to, żeby ściana, na której chcemy zawiesić telewizor, była solidna i żeby była w stanie udźwignąć dany ciężar. Przy przykręcaniu natomiast nie zapomnijmy dokręcić śrubek do samego końca. To bardzo ważna kwestia, która ma znaczenie dla bezpieczeństwa naszego i naszych bliskich.

Kiedy warto zdecydować się na obrotowy uchwyt do telewizora?

Możliwość obracania odbiornika i dopasowywania go do swoich potrzeb i preferencji to opcja, którą w szczególności docenią kinomaniacy. Jeśli lubimy spędzać dużo czasu przed telewizorem, oglądając ulubione filmy i seriale, to z pewnością wiemy, że podczas tego typu relaksu istotne jest, aby móc przybrać odpowiednia i najwygodniejszą pozycję. Zamontowanie telewizora na stałe bądź też postawienie go na komodzie, sprawia, że to my musimy dostosowywać się do jego ustawienia, a nie odwrotnie. Ruchomy uchwyt do telewizora daje nam możliwość przechylenia ekranu pod odpowiednim kątem, obrócenia go w daną stronę i tym samym dostosowania go do pozycji, w jakiej chcemy oglądać seans.

Nie tylko kinomaniacy skorzystają z możliwości, jakie daje nam uchwyt na telewizor z możliwością obracania. Docenią go także gamerzy. Spędzenia wolnego czasu grając na konsoli, to ogromna dawka rozrywki, szczególnie gdy robimy to z kimś bliskim. Nie musimy już układać poduszek pod telewizorem i zadzierać głowy. Nie ma także konieczności przesuwania kanapy. Wystarczy przyciągnąć telewizor w naszym kierunku i bez żadnego wysiłku cieszyć się wyraźnym obrazem z bliska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here