Telewizor wciąż jest najpopularniejszym medium rozrywki, jaki znajduje się w naszych domach. Wieczorny seans filmowy, kolejne epizody ulubionego serialu czy popołudnie spędzone na emisji ciekawego programu przyrodniczego – dla wielu to idealna recepta na odpoczynek. Jednak aby czas spędzony przez ekranem telewizora faktycznie był przyjemnością, urządzenie powinno odpowiadać twoim potrzebom.

Niestety, często zdarza się tak, że w trakcie zakupów podejmujemy nieprzemyślane decyzje i wracamy do domu z produktem, który nie do końca jest idealnym wyborem. Jeśli ty również poszukujesz nowego odbiornika telewizyjnego, sprawdź jakich błędów należy się wystrzegać podczas zakupu telewizora.

Który najlepszy?

Nowoczesne telewizory to urządzenia zaawansowane technologicznie. W ich opisach technicznych znajduje się szereg enigmatycznych oznaczeń oraz wartości, które laikom wydają się niemożliwe do rozszyfrowania. Stąd wielu z nas przy wyborze telewizora kieruje się jedynie powierzchowną oceną bez zagłębiania się w istotne parametry. Naturalnie, nie każdy musi się znać na kwestiach technicznych, dlatego z pomocą w takiej sytuacji przychodzi ranking telewizorów. Śledząc zestawienia tego typu łatwo porównasz funkcjonalności poszczególnych urządzeń i w efekcie dokonasz trafionego wyboru.

Duży, większy, największy

Wielką popularnością cieszą się kina domowe oraz efektownie zaaranżowane sale telewizyjne. Ich głównym punktem jest duży telewizor. Niestety w zwykłych warunkach, gdzie urządzenie będzie stało w pokoju dziennym czy sypialni, wybór zbyt dużego telewizora jest błędem. Odbiornik powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia oraz odległości, w jakiej będzie się znajdował od miejsca, w którym będziesz siedzieć w trakcie seansu. Duży telewizor usytuowany zbyt blisko męczyłby wzrok i jest niewygodny w użytkowaniu.

Czar krzywizny

Zakrzywione telewizory pojawiły się w ofercie producentów kilka lat temu. Pozwalają one na lepsze wczucie się w oglądany obraz dają większe wrażenie głębi. Niestety tego typu odbiorniki rządzą się swoimi prawami i są najlepszym rozwiązaniem jeśli zazwyczaj oglądasz telewizję w pojedynkę lub w towarzystwie drugiej osoby. Aby cieszyć się bowiem wspomnianą już głębią obrazu telewizor powinien znajdować się dokładnie w linii prostej przed twoimi oczami. Dlatego zakrzywiony telewizor nie będzie dobrym rozwiązaniem dla kilkuosobowej rodziny, która ceni sobie wspólne seanse filmowe.

Czy każdy telewizor jest inteligentny?

Smart tv zrewolucjonizowały nasze myślenie o telewizji i wzniosły tę formę rozrywki na wyżyny. Dzięki inteligentnym telewizorom można przeglądać strony internetowe, media społecznościowe czy zamawiać programy na życzenie. Lista funkcjonalności, jakie oferują inteligentne telewizory jest bardzo długa. Zanim jednak zdecydujesz się na tego typu urządzenie, zastanów się czy faktycznie jego możliwości są ci niezbędne. Jeśli w twoim domu znajduje się laptop, tablet i smartfon, inteligentny telewizor może być niewykorzystany, dlatego nie warto płacić za jego funkcjonalności. Wprawdzie większość dostępnych na runku odbiorników to obecnie smart tv, jednak istnieją również „zwykłe” telewizory, które zapewniają równie wysoką jakość wyświetlanego obrazu.

Powyższe błędy konsumenckie, jakie przytrafiają się wielu użytkownikom podczas zakupu telewizora to wpadki, które mogą kosztować nie tylko sporo pieniędzy, ale też obniżyć jakość rozrywki, jaka płynie z użytkowania telewizora. Znając je wszystkie, będziesz mógł lepiej dokonać trafionego wyboru.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here