Kamery szpiegowskie - przegląd najlepszych propozycji

Sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku można teraz ukryć praktycznie wszędzie. Korzystając z miniaturowych kamer wielkości guzika mamy możliwość zainstalowania ich w dowolnym wybranym przez nas miejscu. W swojej ofercie sklep detektywistyczny AlfaTronik.com.pl ma również rejestratory wbudowane w sprzęt. Zobaczmy, w czym dokładnie możemy wybierać.

Kamery ukryte w wyposażeniu biur i hal

Gdy sięgamy po gotowe rozwiązania, możemy spotkać się z różnymi i sprawdzonymi już metodami na maskowanie kamer. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest rejestrator ukryty w czujniku PIR, czyli detektorze ruchu stosowanym w systemach alarmowych. Nie wzbudza on podejrzeń pracowników ani ewentualnych gości, a pozwala na nagrywanie obrazu z wysoką rozdzielczością. Bez problemu będziemy mogli zidentyfikować twarz danej osoby lub wykonywaną przez nią czynność. Kąt widzenia kamery to 78 stopni, może ona również nagrywać obraz w nocy dzięki wbudowanym diodom IR, które są całkowicie niewidoczne.

Kamery szpiegowskie - przegląd najlepszych propozycji

Ciekawym pomysłem, który doskonale sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach biurowych i produkcyjnych jest rejestrator video ukryty w czujniku dymu. Takie detektory są ignorowane zarówno przez pracowników, gości, a także ewentualnych złodziei. Są często umieszczane na znacznej wysokości, więc osoby postronne mają do niego utrudniony dostęp. Jakość nagrania jest bardzo wysoka, dodatkowo za pomocą pilota można wykonywać zdjęcia.

Najprostszym i zarazem możliwym do wykorzystania wszędzie sposobem ukrycia kamery jest umieszczenie jej w listwie maskującej przewody. Takie prowadnice elektroinstalacyjne są spotykane wszędzie, nie zwracają na siebie żadnej uwagi.  Jeżeli włożymy do rejestratora kartę pamięci o pojemności 32 GB, to starczy ona na zapis 12 godzin nagrywania w rozdzielczości 720 x 480. Każde nagranie jest opatrzone datą i godziną wykonania, co ułatwia ustalenie chronologii lub weryfikację wersji zdarzeń.

Kamera sprzęcie elektronicznym i w rzeczach osobistych

W sklepie możemy również znaleźć kamery ukryte w przedmiotach wykorzystywanych jako element wyposażenia biura lub w tych codziennego użytku. Najczęściej spotykaną propozycją są kamery ukryte w zegarkach na rękę oraz w zegarach – zarówno analogicznych (wskazówkowych), jak i elektronicznych, również w stacjach pogodowych. Ponieważ modeli jest bardzo wiele, każdy może wybrać coś odpowiedniego dla swoich potrzeb, także pod względem jakości nagrań.

Ciekawszym i rzadziej spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie kamery w myszce komputerowej, ładowarce telefonicznej albo zasilaczu sieciowym – są to przedmioty, które nie zwracają niczyjej uwagi na spotkaniu biznesowym czy konferencji. Podobnie jak atrapa powerbanku.

Do wyboru mamy wiele modeli oprawek okularów z wbudowaną kamerą – jej zaletą jest to, że mamy pełną kontrolę nad tym, gdzie będzie skierowany obiektyw. Nieco ciężej pod tym względem operować pilotami do samochodów, które są zamaskowanymi rejestratorami. Nagrywanie obrazu umożliwiają również stylowe dodatki, które mogą być wykorzystane w każdej sytuacji: elegancki długopis lub kubek na kawę.

Na życzenie klienta mikrokamerę można umieścić w wybranym przez niego przedmiocie – może być to zarówno mebel, jak i pluszak lub zmodyfikowana biżuteria. Rodzaj sprzętu zależy również od tego, czy sprzęt ma być łatwy do przeniesienia, czy raczej ma być wbudowany w elementy stałego wyposażenia pomieszczenia. Jeśli mamy potrzebę zarejestrowania jakiejś sytuacji, to najlepiej skontaktować się z pracownikiem sklepu, który doradzi najlepszy sprzęt.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here