Krótko o smartwatchach

Obecna technologia obfituje w mnóstwo mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów. Elektronika otacza nas na każdym kroku. Znaleźć ją można nawet w zegarkach.

Krótko o smartwatchach

Smartwatche – zegar elektroniczny

Kiedyś mówiąc o zegarku elektronicznym myślało się o wyświetlaniu godziny w sposób cyfrowy, na niewielkim ekranie. Dziś jest zupełnie inaczej. Na rynku obecne są smartwatche, czyli elektroniczne urządzenie mobilne z gatunku urządzeń ubieralnych. Są to przede wszystkim zegarki i spełniają wszystkie jego tradycyjne funkcje. Poza tym posiadają niektóre funkcje smartfonów.

Smartwatch łączy się z telefonami komórkowymi za pomocą technologii Bluetooth, często wspartej przez NFC. Spotkać można także model, które wyposażone zostały w samodzielne wifi, 4G lub GPS. Zawsze należy jednak pamiętać, że aby móc się połączyć, inteligentne zegarki muszą być kompatybilne z modelem smartfona, którego używamy.

Przydatne funkcje

Podstawowymi funkcjami smartwatch’y związane są przede wszystkim z wyświetlaniem godziny i powiadamiania użytkownika o nadchodzących terminach. Dobrze dobrany zegarek potrafi jednak znacznie więcej. Jeśli jest kompatybilny ze smartfonem, to wyświetla komunikaty o przychodzących połączenia, sms-ach czy też mailach i wiadomościach z portali społecznościowych. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób możemy dowiedzieć się o e-mailu od szefa lub znajomego.

Dzisiejsze smartwatche oferują znacznie więcej możliwości. Pozwalają na przykład kontrolować aparat w telefonie lub pełnić rolę odtwarzacza muzycznego. Wystarczy tylko zapisać wcześniej utwory w pamięci urządzenia, podpiąć słuchawki i gotowe. Poza tym inteligentne zegarki pomagają w orientacji w terenie (dzięki modułowi GPS) oraz zezwalają na wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów (jedynie, jeśli mają oddzielną kartę SIM).

Produkt przyszłości

Dzięki wyżej wymienionym funkcjom (a jest ich jeszcze znacznie więcej, to jedynie kilka najbardziej podstawowych) rynek zegarków inteligentnych znacznie się rozwinął. Według wstępnych szacunków, w 2018 roku na całym świecie sprzedano prawie 44 miliony sztuk. Jest to liczba, która robi wrażenie.

Technologia smartwatch jest cały czas rozwijana. Pojawiają się nowe funkcje lub rozwiązania, które udoskonalają nasz produkt. Ciekawe możliwości i niższa cena powodują, że inteligentne zegarki nie są już tylko bajerem kojarzonym z biznesmenami oraz sportowcami. Używać ich mogą wszyscy.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here