Kserokopiarka – nie tylko kserowanie

Kserokopiarki to urządzenia, które kojarzymy przede wszystkim z kopiowaniem dokumentów w czerni i bieli. Jednak nowoczesne ksero cyfrowe potrafią znacznie więcej.

Kserokopiarki pozwalają na szybkie tworzenie kopii dokumentów oraz elementów graficznych. Producentem pierwszych urządzeń tego rodzaju zajęła się marka Xerox, natomiast pierwszą kopię ksero wykonano już w 1938 roku. W Polsce urządzenia tego rodzaju zaczęły być szerzej wykorzystywane w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Kserokopiarki analogowe i cyfrowe

W sprzedaży znajdują się dzisiaj różnorodne modele kserokopiarek, które można podzielić na dwa rodzaje – urządzenia analogowe oraz cyfrowe. Te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ oprócz możliwości kopiowania pozwalają też na drukowanie oraz skanowanie dokumentów, a ponadto mogą być wyposażone w moduł do faksowania. W ten sposób kserokopiarki cyfrowe, na przykład kopiarki Konica Minolta, stały się prawdziwymi urządzeniami wielofunkcyjnymi wspierającymi prace biurowe kompleksowo.

Kserokopiarka – nie tylko kserowanie

Urządzenia cyfrowe wybierane są zarówno przez małe firmy, jak i również przez duże korporacje. Pozwalają one na zaoszczędzeniu na zakupie różnych typów sprzętu, ponieważ w tym przypadku z wszystkich funkcji można korzystać w jednym urządzeniu, które dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca.

Co potrafią nowoczesne kserokopiarki?

Nowoczesne kserokopiarki cyfrowe potrafią kopiować i drukować w czerni i bieli oraz w kolorze, drukować, skanować i faksować, ale również dzięki wielu możliwościom konfiguracji można dostosować je indywidualnie do potrzeb użytkownika. Na uwagę zasługują przede wszystkim urządzenia mogące pracować jako drukarki sieciowe, ponieważ dzięki nim można łatwo przesyłać dokumenty do druku bezpośrednio z komputerów lub nawet smartfonów i tabletów.

Również można wykorzystywać takie funkcje jak duplex, która pozwala na jednoczesne drukowanie dwustronne, funkcje dodawania okładek i przekładek, znaków wodnych, zszywanie, bezpośredni druk plików różnych formatów, na przykład PCL, PS, TIFF, XPS, PDF czy zaszyfrowanych plików PDF, drukowanie z USB oraz skanowanie do pamięci USB czy do e-mail. Warto wobec tego zapoznać się z możliwościami nowoczesnych ksero.

Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego ksero?

Przede wszystkim kserokopiarka powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb danej firmy, aby mogła ona korzystać z niej w pełni. Należy dopasować ją pod kątem jej funkcji, wielkości, kosztów związanych z eksploatacją, dlatego też najlepiej zapoznać się z różnymi ofertami, żeby znaleźć najlepszą propozycję w przystępnych cenach. Na profesjonalne doradztwo można liczyć również w firmach specjalizujących się w sprzedaży ksero.

Gdy kupujesz nowe ksero, podpisz umowę serwisową

Warto pamiętać o tym, żeby do zakupionej kserokopiarki podpisać również umowę serwisową. Jest ona wprawdzie związana z dodatkowymi kosztami, niemniej jednak to wygoda, która zasługuje na uwagę. Wówczas firma będzie mogła zapomnieć o sprawach związanych z obsługą techniczną ksero, ponieważ będą zajmowali się nim specjaliści. Przeglądy, serwisy, naprawy, dostarczenie materiałów eksploatacyjnych, a nawet sprzętu zamiennego w przypadku poważnej usterki – to główne usługi wchodzące w skład umowy serwisowej.

Wypożyczenie kserokopiarki – alternatywa dla zakupu

Warto również wskazać, że kserokopiarki nie tylko można kupować, ale również wypożyczać. To atrakcyjne cenowo rozwiązanie, jako że wówczas firma nie musi decydować się na zakupienie drogiego urządzenia kosztującego nierzadko po 2-3 tysiące złotych, a nawet więcej, gdy mowa o bardziej zaawansowanym sprzęcie. Można korzystać z niego w cenie już od około 100 złotych miesięcznie.

Jeżeli szukasz dobrej kserokopiarki cyfrowej, która będzie dopasowana indywidualnie do potrzeb twojej firmy, wybierz Fix&Print z Warszawy – firmę, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży, wynajmu oraz serwisu urządzeń biurowych. Z ofertą firmy można zapoznać się już teraz na stronie internetowej pod adresem: http://fixandprint.pl/oferta/kserokopiarki/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here