Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na Androida

Robienie zdjęć to jedna z najważniejszych funkcji smartfonów – dzięki nowoczesnym kamerom, telefony takie jak Honor 8x mogą stanąć w szranki nawet z zaawansowanymi lustrzankami. Sprawdź najlepsze aplikacje, za pomocą których szybko udoskonalisz lub przerobisz zdjęcia wykonane komórką.

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na Androida

Open Camera

Jeśli Twój telefon to starszy model i nie jesteś zadowolony ze zdjęć, które wykonuje w trybie automatycznym, warto spróbować samodzielnie dostosować ustawienia do rodzaju sceny czy oświetlenia. Choć standardowa androidowa aplikacja do fotografowania daje możliwość np. zmiany kontrastu czy ekspozycji, znacznie większe możliwości posiada niezależna appka Open Camera. To dobra, darmowa alternatywa dla oprogramowania systemowego. Znajdziesz w niej rozbudowany tryb ręczny, za pomocą którego poprawisz jakość fotografii jeszcze przed jej zrobieniem – wyregulujesz ekspozycję, ostrość i kontrast.

Warto jednak pamiętać, że najnowsze smartfony mogą poszczycić się świetnym trybem automatycznym, który bardzo dobrze radzi sobie z dostosowaniem parametrów aparatu do warunków na zdjęciu. Modele wchodzące na rynek w ciągu ostatniego roku czy dwóch coraz częściej korzystają z możliwości sztucznej inteligencji. AI wspiera użytkownika w „dopieszczeniu” zdjęcia bez konieczności ręcznej edycji ustawień. Przykładem jest smartfon Honor 8x: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/honor-smartfon-honor-8x-4-128-blue.bhtml

Open Camera

Snapseed

Zaletą fotografii mobilnej jest to, że z pomocą odpowiedniego oprogramowania obrazy można szybko i łatwo edytować. Jedną z wiodących aplikacji do „podkręcania” jakości zdjęć jest Snapseed – to darmowy produkt od Google oferujący użytkownikom aż 29 gotowych filtrów i efektów, a także możliwość ręcznej obróbki obrazu. W aplikacji znajdziesz też narzędzia do edycji portretów czy opcje takie jak rozmycie, flara czy podwójna ekspozycja. Z pomocą Snapseed łatwo poprawisz niedociągnięcia, na przykład wyostrzysz niewyraźne zdjęcie czy pozbędziesz się szumów.

Photoshop Express

Photoshop to najpopularniejszy program do obróbki zdjęć, z którego korzysta bardzo wielu profesjonalnych fotografów i grafików. Photoshop Express to miniaturowa wersja tego oprogramowania od Adobe, przeznaczona do edycji fotografii wykonanych smartfonem. To najlepsza aplikacja dla osób szukających możliwości manualnego dostosowywania parametrów zdjęcia. Jest bardzo funkcjonalna i dość prosta w obsłudze także dla osób bez doświadczenia z pracą w programach graficznych.

Photoshop Express

Afterlight

Afterlight to kolejna bezpłatna aplikacja na smartfony ceniona przede wszystkim przez użytkowników social media. Oferuje ona jeszcze więcej oryginalnych filtrów, za pomocą których można szybko nadać fotografii określony styl, zmienić jej kolorystykę, poprawić kontrast czy zniwelować problemy wynikające z niedostatecznego oświetlenia sceny. Znajdziesz tu także ciekawe ramki czy inne kreatywne efekty, dzięki którym Twoje zdjęcia na Instagram będą wyglądać jeszcze bardziej oryginalnie.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here