Przesuszona śluzówka nosa, suche gardło, chrypka, suchy męczący kaszel, to dolegliwości, doskwierające nam szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Niesprzyjająca aura, mała dostępność słońca, osłabienie organizmu, ze względu na zmniejszoną podaż witaminy D, a także większą aktywność wszechobecnych wirusów, sprawiają, że dużo szybciej i łatwiej łapiemy różnego rodzaje infekcje, które potrafią ciągnąć się miesiącami. Dodatkowo domowe ogrzewanie nie sprzyja kondycji naszego układu oddechowego.

Jak walczyć z suchym powietrzem

Suche nagrzane powietrze wysusza śluzówkę nosa i gardła, powodując podrażnienie wzmagające infekcje i utrudniające powrót do zdrowia. Jest jednak sposób na to, aby pomóc sobie w okresie zimowym i zapewnić spokojny i zdrowy sen. Nawilżacze powietrza doskonale sprawdzą się jako domowy sojusznik w walce z infekcją. Wybierając nawilżać do swojego domu, warto zastanowić się, gdzie chcemy go umieścić, na jakiej powierzchni będzie pracował i jaką ilość powietrza będzie musiał nawilżyć.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nawilżacza powietrza

Miejscem, gdzie nawilżacz bezwzględnie powinien się znaleźć i dbać o dobrą jakość powietrza jest sypialnia i pokoje dziecięce. Spokojny sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, suche powietrze niestety często go zaburza, powodując ból gardła, zatykanie nosa, a w rezultacie złe samopoczucie. Dobrze byłoby, gdyby nawilżacz znalazł się w każdym pomieszczeniu, w którym się śpi, tak aby wszyscy członkowie rodziny mogli korzystać z jego dobrodziejstwa. Wybierając nawilżacz do pomieszczeń, trzeba zorientować się, jaką wydajność ma dane urządzenie i do jakiego metrażu jest przeznaczone. Dobrze jest, kiedy nawilżacz posiada wbudowany czujnik wilgotności powietrza i automatycznie wyłącza się, kiedy powietrze osiągnie optymalną wilgotność. Ponadto niektóre nawilżacze wyposażone są w dodatkowy jonizator, a nawet oczyszczacz powietrza, co daje dodatkowe zalety użytkowania.

Gdzie i jaki nawilżacz kupić?

Na stronie www.empik.com można znaleźć bardzo duży wybór nawilżaczy powietrza, począwszy od małych, kompaktowych o ciekawym designie, które doskonale wpasują się w wystrój pomieszczenia, aż po duże, profesjonalne urządzenia o bardzo wysokich parametrach. Przykładem nawilżacza o bardzo nowoczesnym designie i wielu przydatnych funkcjach jest nawilżacz firmy N’OVEEN model Xline UH2100. Jest to nowoczesny nawilżacz ultradźwiękowy, z ekranem LCD oraz funkcją plazmy. Posiada czujnik wilgotności powietrza, timer oraz funkcję podgrzewanej mgiełki. Nawilżacz N’oveen posiada aż 7 prędkości mgiełki, można stosować w nim olejki eteryczne, co może być szczególnie pomocne podczas infekcji górnych dróg oddechowych. Ponadto nowoczesny wygląd, ekran LCD, panel dotykowy oraz pilot, sprawiają, że urządzenie idealny wkomponuje się w wystrój nowoczesnego mieszkania, zapewniając świetne parametry wilgotności powietrza oraz wygodną obsługę, bez konieczności wstawania z kanapy.

Nawilżacze powietrza to bardzo dobry wybór, jeżeli zależy nam na dobrej kondycji naszego organizmu, górnych dróg oddechowych, a nawet skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here