Pamiętasz te czasy, gdy wywoływane zdjęcia wątpliwej jakości ograniczały się do kilku podstawowych formatów? Dzisiejsza technologia cyfrowa umożliwia wydruk naprawdę wysokiej jakości, sprawiający, że patrząc na fotografię czujesz się, jakbyś był wewnątrz niej. To także ogromne możliwości w kwestii formatów zdjęć oraz papieru, na którym tworzone są odbitki. Poniżej kilka propozycji, jak można wykorzystać potencjał tych możliwości.

Zdjęcia do albumu i na półkę

To, że zdjęcia pozwalają uwiecznić wartościowe chwile z życia nie podlega wątpliwościom. Przeglądanie fotografii z przeszłości w domowym zaciszu lub w gronie przyjaciół bądź rodziny pozwala poczuć emocje, które towarzyszyły nam w tamtych uwiecznionych momentach. Takie fotografie są piękną i jednocześnie sentymentalną ozdobą regału czy szafki nocnej. Z nich też stworzyć można spersonalizowany album, zawierający zdjęcia z danego okresu w życiu lub dotyczące konkretnej osoby czy sytuacji. Najbardziej uniwersalnym rozmiarem takich zdjęć są odbitki 9×13 cm i 15×21 cm. Szczególnie wartościowe chwile zasługują jednak na dodatkowe podkreślenie poprzez stworzenie odbitki o wymiarach 20×30 lub większej. Taki format pozwala uwypuklić szczegóły fotografii i sprawia, iż nie umknie ona naszym oczom wśród wielu innych.

Obraz ze zdjęcia

Wśród posiadanych przez każdego z nas fotografii na pewno znajdują się takie, których wartość sentymentalna jest szczególnie duża. A może udało się idealnie wykadrować zdjęcie i stworzyć niepowtarzalny obraz przeszłości lub konkretnego miejsca na Ziemi? Takie fotografie zasługują na szczególne potraktowanie. W formacie XXL są świetną ozdobą każdego wnętrza, nadając mu wyjątkowego, zindywidualizowanego charakteru. Taki wydruk może osiągać nawet metr długości lub wysokości, dzięki czemu zawieszone na ścianie zdjęcie staje się prawdziwą atrakcją mieszkania.

Panorama portalem do wyjątkowego miejsca

Jeżeli w Twoim dorobku znajdują się nietuzinkowe zdjęcia panoramiczne, przedstawiające krajobraz, jest to idealny materiał do tego, by wprowadzić do mieszkania bardzo ciekawy element wystroju, taki swego rodzaju portal do szczególnego miejsca. Odbitki panoramiczne, dzięki zwykle wysokiej jakości wydruku stwarzają niezwykły nastrój i wprowadzają do wnętrza nieco przestronności i wrażenia głębi.

Zdjęcia do dokumentów

To dość oczywisty sposób wykorzystania fotografii. Prawidłowo wywołane zdjęcia o określonym formacie i jakości są niezbędnym elementem dowodu osobistego, prawa jazdy czy legitymacji szkolnej.

Coś szczególnego – instafoty

Takie zdjęcia – instafoty, które wywołać można korzystając z usług empikfoto.pl, są nietuzinkowym sposobem wykorzystania fotografii zgromadzonych na Instagramie. Drukowane w formacie 10×10 cm są poręczne, dzięki czemu mogą towarzyszyć nam wszędzie. Jest to również ciekawy sposób aranżacji wnętrza sypialni młodzieżowej czy dziecięcej. Ściany obwieszone girlandami małych kwadratowych fotografii pozwolą poczuć się niczym w kalejdoskopie wspomnień.

Jak widać, możliwości wykorzystania dobrych jakościowo odbitek jest naprawdę wiele. Dzięki temu pozytywne emocje związane z ważnymi wydarzeniami z przeszłości czy konkretnymi osobami mogą towarzyszyć nam niemal na każdym kroku przez całe życie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here