Tak jak dla osób idących na imprezę najważniejszy jest DJ, tak dla DJ-a najważniejszy jest odtwarzacz. Gwarancją doskonałego brzmienia jest tylko sprawdzony odtwarzacz z wieloma ciekawymi funkcjami, czyli taki odtwarzacz jak Pioneer CDJ 900 Nexus.

Marka, której nie trzeba przedstawiać

Wszyscy dobrze znamy japońską markę Pioneer Corporation, specjalizującą się w produkcji sprzętu elektronicznego. Chociaż na rynku z logo Pioneera pojawia się sprzęt z branży PC i RTV, to najlepiej jednak kojarzymy tę firmę z produkcją sprzętu DJ-skiego i Car Audio.

Pioneer od zawsze zatrudnia najlepszych inżynierów w swojej branży, a efekty tego widać gołym okiem. Marka ta była pionierem w produkcji sprzętu grającego. To właśnie firma Pioneer odpowiedzialna jest za stworzenie pierwszego samochodowego odtwarzacza stereo, wprowadzenie na rynek odtwarzacza LC z odtwarzaczem CD czy odtwarzacza LD z funkcją Karaoke. Tempo rozwoju technologii znacznie się zwiększyło w ostatnich latach. Można odnieść jednak wrażenie, że Pioneer nie tylko mu dorównuje, a wręcz je narzuca. Rynek muzyczny wciąż jest bowiem zaskakiwany kolejnymi propozycjami japońskiego giganta elektronicznego.

Twój nowy odtwarzacz

Właśnie natknąłeś się na Pioneer CDJ-900 w Studio Pro i od razu rozważasz jego kupno. Nic dziwnego, jest to sprzęt najwyższej jakości. Będący częścią rodziny DJ NXS cyfrowy odtwarzacz jest ulepszoną wersją swojego poprzednika, CDJ-900. Stary model został wyposażony w dodatkowe funkcje i tak powstał Nexus, stając się jednocześnie obiektem pożądania wielu DJ-ów. Do najnowszych technologicznie elementów, o jakie został wzbogacony, zalicza się przede wszystkim kolorowy wyświetlacz LCD, funkcję Beat Sync (dla czterech Decków) oraz funkcję Beat Divide. Idąc z duchem czasu inżynierowie Pioneera postanowili, że DJ-e korzystający z modelu CDJ-9000 NXS będą mogli odtwarzać sety ze swoich smartfonów – i jak postanowili, tak zrobili.

Skoro o połączeniu między urządzeniami mowa, trzeba nadmienić, że oprogramowanie omawianego odtwarzacza – rekordboxTM – jest kompatybilne z pecetami oraz komputerami Mac, a także możliwe do powiązania z bezpłatną aplikacją na urządzenia mobilne.

Ekran LCD o wysokiej rozdzielczości, którego brakowało starszemu bratu odtwarzacza Pioneer CDJ-900 Nexus, daje DJ-owi możliwość natychmiastowego podglądu fali dźwiękowej i przeglądanie katalogów w poszukiwaniu utworów. Jakby tego było mało, korzystanie z tego ekranu jest wyjątkowo intuicyjne. DJ będzie mógł więc w pełni skupić się na swojej roli, zamiast gorączkowo walczyć z nieposłusznym sprzętem elektronicznym.

Pioneer CDJ-900 Nexus obsługuje pliki w formatach MP3, AAC, WAV i AIFF. Posiada port USB A oraz USB B, a także wyjście audio RCA/CHINCH i wyjście cyfrowe COAXIAL/RCA. Waży niespełna 4,5 kg, a jego wymiary to 320 mm x 401.8 mm x 105.5 mm. Biorąc pod uwagę wszystkie jego cechy można śmiało stwierdzić, że rzeczywiście jest to odtwarzacz godny profesjonalnego DJ-a.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here