Porównanie aparatów fotograficznych w iPhone’ach 7, 8 i X

Robienie zdjęć to jedna z Twoich ulubionych czynności i nie wyobrażasz sobie dnia bez uwiecznienia chociaż jednej chwili? A może jesteś internetowym influencerem albo aktywnie prowadzisz profile w mediach społecznościowych? Specjalnie dla Ciebie przeanalizowaliśmy trzy popularne modele iPhone’ów pod kątem funkcjonalności aparatów. Czym się różnią i czy warto zapłacić więcej za nowszy telefon?

Porównanie aparatów fotograficznych w iPhone’ach 7, 8 i X

Aparat fotograficzny w iPhonie X

Za podstawową wersję iPhone’a X z pamięcią wbudowaną 64 GB zapłacisz sporo, bo w granicach 4000 zł. Czy opłaca się tyle wydać, by zyskać wydajny aparat i robić nim zdjęcia o wysokiej jakości? Przekonajmy się!

iPhone X ma aparat tylny podwójny o wartości 12 Mpix i przedni 7 Mpix. Zapewnia podstawowe funkcje, takie jak autofocus, lampę błyskową (ale nowoczesną, bo z czterema diodami), optyczną stabilizację obrazu, samowyzwalacz, wykrywanie twarzy, zdjęcia seryjne, zdjęcia z flashem.

Aparat fotograficzny w iPhonie 8

Dodatkowe funkcje aparatu to geotagging umożliwiający dodanie do zdjęć informacji o lokalizacji, redukcja szumów, tryby panoramy i portretowy, wykrywanie postaci, aż 10-krotne zbliżenie, zdjęcia Live Photo.

iPhonem X nagrasz filmy w rozdzielczości 4K UHD. Wykorzystasz tryby filmu poklatkowego i slow-motion, by osiągnąć oryginalne efekty.

Aparat fotograficzny w iPhonie 8

Starszy iPhone 8 dostępny jest w cenie ok. 2500 zł, więc o niemal 1500 zł mniej od iPhone’a X. Sprawdźmy, czy jak znacząca różnica cenowa przekłada się na funkcje aparatu.

Telefon ma dwa aparaty, ale oba pojedyncze. Tylny ma 12 Mpix, przedni 7 Mpix. Podczas wykonywania zdjęć skorzystasz z autofocusa, geotaggingu, nowoczesnej lampy błyskowej z czterema diodami, tradycyjnej lampy błyskowej LED, optycznej stabilizacji obrazu czy redukcji szumów.

Aby ułatwić sobie wykonywanie fotografii, włączysz samowyzwalacz, ustawisz tryb panoramy. Ciekawe efekty osiągniesz dzięki zdjęciom seryjnym lub Live Photo. Obiektyw samoistnie wykryje zarówno twarze, ja i całe postacie. Jeśli chcesz wykonać zbliżenie, musisz się liczyć z tym, że iPhone 8 ma tylko 5-krotny zoom.

Smartfon nadaje się do kręcenia filmów w jakości 4K UHD. Ma tryby slow-motion i filmu poklatkowego. Redukcja szumów zapewnia obraz gładki i bez zakłóceń.

Aparat fotograficzny w iPhonie 7

Kolejne pieniądze – tym razem ok. 500 zł – pozwoli Ci zaoszczędzić iPhone 7, który kosztuje już poniżej 2000 zł. Nadal odznacza się dwoma pojedynczymi aparatami, kolejno: 12 Mpix i 7 Mpix. Czy i funkcje aparatu ma równie liczne, co nowszy model iPhone 8?

Funkcje aparatu w iPhonie 7 to: autofocus, geotagging, lampa błyskowa (jedynie LED), optyczna stabilizacja obrazu, samowyzwalacz, tryb panoramy, wykrywanie twarzy (ale już nie postaci), zbliżenie cyfrowe 5-krotne, zdjęcia seryjne (ale Live Photo już nie), zdjęcia z flashem. Jak zatem widzisz, do wyboru jest ich mniej i są to funkcje nowoczesne, acz na współczesne standardy raczej podstawowe.

Telefonem nakręcisz filmy z 4K UHD i skorzystasz z trybu slow-motion.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2160238140769017&id=881628465296664&__xts__[0]=68.ARDq4xt3L2GDRLk8hFELW-mCW7jMRPIjqeAvPBbaaneS_inL62md2WY-nYFPAgiTsM5f-9xAJxV6f4tOYQx_8pySUgfOBNzPsznDGXQDKf1WoE-3Ld2wtw7LSFfpDPwt2fD8LRG-tr4juX7cSO8Az3H_SREY5_Rwzrfb9WrdMMDbKD3QMKNN9QQ6Bm3RxN-m7RTlEzn2VWVn4OCSVhNzWcSSM6gewpsyD5UlnZ26_3i0hlVv3jU_GuPW2GEu7R37AjQV3Bq3ETIF5xj88IXwsrmbsQXJlmhbjLopf1MamqMYbHqoD46svhHqFU5nEDl1BOiAyoefHHtYG2HfvmKcm3admw&__tn__=-R

Dla kogo jest iPhone X? Dla osób wymagających najlepszej jakości i poszukujących nowinek.

Dla kogo jest iPhone 8? Dla użytkowników ceniących balans pomiędzy ceną a funkcjonalnością. Pamiętaj, że to wciąż bardzo dobry telefon do wykonywania zdjęć!

Dla kogo jest iPhone 7? Dla tych, którzy nie chcą wydawać dużo, za to liczą na wykonywanie zdjęcia w dobrej jakości, bez zbędnych dodatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here