Powerbank bezprzewodowy

Powerbanki to obecnie urządzenia bardzo powszechnie dostępne. Posiada je bardzo wiele osób, w tym nie tylko fani nowinek technologicznych. Wciąż jednak większość powerbanków dostępnych na rynku to urządzenia przewodowe, co oznacza, że, aby naładować za ich pomocą telefon lub inne urządzenie, musimy połączyć je z powerbankiem za pomocą kabla.

Powerbank bezprzewodowy

W teorii nie jest to trudne ani szczególnie problematyczne, ale nie da się ukryć, że wygodniejsze jest ładowanie przewodowe, w ramach którego wystarczy tylko położyć urządzenie, które chcemy naładować, na powerbanku. Tylko co powinniśmy sprawdzić, zanim zakupimy powerbank przewodowy, żeby na pewno spełnił on nasze oczekiwania?

Sprawdź, czy Twój smartfon obsługuje standard Qi

Obecnie praktycznie każdy smartfon, nawet budżetowy, obsługuje między innymi standard NFC, pozwalający na zbliżeniowe płacenie telefonem. Tego samego nie można powiedzieć o standardzie Qi, który umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfona. Jest on znacznie mniej rozpowszechniony i wiele smartfonów po prostu go nie ma. Dotyczy to zarówno smartfonów z niskiej, jak i średniej, a nawet wysokiej półki cenowej.

Przed zakupem powerbanka warto więc sprawdzić w specyfikacji posiadanego smartfona, czy obsługuje on standard Qi. Takie informacje można też znaleźć w recenzjach telefonów na portalach technologicznych, takich jak Tech Polska. Jeśli smartfon nie obsługuje tego standardu, to po prostu oznacza, że ładowanie bezprzewodowe nie zadziała.

Zazwyczaj powerbanki bezprzewodowe oferują też tradycyjne łączenie się za pomocą kabla, ale musimy zdać sobie sprawę, że taki powerbank będzie zazwyczaj wolniejszy niż powerbank tylko przewodowy w takiej samej cenie. Nie warto więc kupować powerbanka bezprzewodowego, jeśli nie będziemy mogli korzystać z jego głównej funkcji, ponieważ po prostu przepłacimy w ten sposób.

Zwróć uwagę na pojemność

Większość powerbanków bezprzewodowych dostępnych obecnie na rynku ma pojemność 10 000 mAh, ale można też spotkać takie o pojemności 20 000 mAh. Musimy jednak być świadomi tego, że im większa pojemność, tym większa cena. Przed zakupem powerbanka warto się więc zastanowić, jaką pojemność realnie potrzebujemy.

Warto przy okazji sprawdzić też takie parametry, jak moc, wyrażana w jednostce W, czyli na przykład 5W. Takie informacje znajdziemy na przykład na wspomnianym już portalu Tech Polska. Z reguły ładowanie bezprzewodowe będzie miało mniejszą moc niż ładowanie przewodowe, a tym samym będzie wolniejsze. Trzeba więc pomyśleć nad tym, czy jesteśmy w stanie zaakceptować to, że większa wygoda będzie wiązała się z dłuższym czasem ładowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here