Profesjonalne myszy dla gracza

Każdy gracz komputerowy doskonale zdaje sobie sprawę, że o zwycięstwie lub porażce w rozgrywce mogą decydować ułamki sekund. Dlatego też starają się stale udoskonalać swoje umiejętności, ale i jednocześnie zapewnić sobie sprzęt, którego reakcja będzie natychmiastowa. Nic więc dziwnego, że to właśnie myszka jest elementem, na którym skupiamy się w największy sposób.

Profesjonalne myszy dla gracza

  1. Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?
  2. Optyczne myszki dla graczy.
  3. Czułość.
  4. Funkcjonalność i wygoda.

Wraz z rozwojem gamingowego świata producenci sprzętu peryferyjnego dołożyli wszelkich starań, aby ich produkty spełniały wszystkie potrzeby graczy. Dzięki temu otrzymujemy myszki komputerowe, spośród których bezproblemowo dobierzemy odpowiedni model pod nasze potrzeby i wymagania. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę, abyśmy w pełni mogli cieszyć się z godzin spędzonych na wirtualnej rozrywce?

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?

Zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe myszy dla graczy posiadają swoich wiernych zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jednakże, żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy poznać własne preferencje, a także określić, w jakie gry będziemy grali najczęściej. Bezprzewodowa myszka sprawdzi się idealnie w grach, gdzie liczy się swoboda ruchów, czyli, np. strategiach. Z kolei myszki przewodowe są stworzone do wszelkich gier sieciowych, gdzie liczy się każda chwila.

Optyczne myszki dla graczy

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się myszki optyczne, które z powodzenie działają na wszystkich powierzchniach, nawet tych nierównych, co utrudnia lub całkowicie uniemożliwia pracę modeli laserowych. Z kolei warto pamiętać, że laserowe myszy dla graczy są bardzo precyzyjne w działaniu.

Czułość

Profesjonalni gracze doskonale zdają sobie sprawę, że w szczególny sposób muszą również zwrócić uwagę na czułość myszki, tak zwane DPI. Ją również ustawiamy indywidualnie w zależności od naszych preferencji i gier, w których spędzamy najwięcej czasu. Dobrze jednak wybrać model, który posiada specjalny przycisk do zmiany tego parametru.

Funkcjonalność i wygoda

Biorąc to wszystko pod uwagę, trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że myszka komputerowa jest kluczowym elementem do sukcesów w grze, jak i naszej wygody podczas jej użytkowania. Pamiętajmy też i o tym, wybierając modele, które dobrze leżą nam w dłoni, a także dopasowane są pod osoby lewo- lub praworęczne. Na pewno docenimy też zestaw bocznych przycisków, które często możemy samodzielnie zaprogramować.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here