Przyszłość wideokonferencji

Wideokonferencja to rozwiązanie, które umożliwia szybki kontakt i efektywną współpracę pomiędzy wszystkimi członkami zespołu, nawet jeśli znajdują się oni w różnych miejscach. Pozwala także na prowadzenie rozmów i negocjacji z partnerami biznesowymi oraz klientami na odległość. Czym charakteryzuje się nowoczesny sprzęt do wideokonferencji?

 Przyszłość wideokonferencji

Niczym niezakłócony dźwięk

Aby rozmowa była owocna, wszyscy jej członkowie muszą się doskonale słyszeć. Z pewnością pomoże w tym doskonała jakość dźwięku, redukcja szumów oraz likwidowanie echa. Takie rozwiązania zapewnia nowoczesny sprzęt, wyposażony w kilka, a nawet kilkanaście zbierających mikrofonów z zasięgiem kilku metrów oraz zintegrowanymi głośnikami. Dzięki temu nic nie zakłóci dyskusji, a każde słowo będzie doskonale zrozumiałe.

Najwyższy poziom obrazu

Co odróżnia wideokonferencję od rozmowy telefonicznej? Oczywiście odbywający się w czasie rzeczywistym przekaz wideo. Możliwość patrzenia na rozmówcę bardzo poprawia odczucia z prowadzonej dyskusji, a jednocześnie ułatwia kontakt. Z tego względu urządzenia do wideokonferencji wyposaża się w duże ekrany o doskonałej rozdzielczości oraz kamery, które rejestrują obraz z niezwykłą dokładnością. Wiele z nich posiada również funkcję automatycznego kadrowania osoby, która aktualnie zabiera głos. Wszystko po to, by uczestnicy spotkania mogli poczuć się tak, jakby odbywało się ono twarzą w twarz.

Możliwość przesyłania plików

Nowoczesne urządzenia wyróżniają się także wielofunkcyjnością. Dzięki temu system do wideokonferencji często pozwala na szybkie, bezprzewodowe przesyłanie danych bezpośrednio z tabletu, telefonu czy laptopa. Może to być niezwykle przydatne podczas prezentacji czy różnorodnych zebrań. Możliwe jest również przesyłanie plików niezbędnych do prezentacji bezpośrednio ze smartfonu.

Łatwa obsługa

Nikt nie chce tracić czasu na męczące uruchamianie oraz konfigurowanie sprzętu i podłączanie niezliczonej ilości kabli. Z tego względu większość opisywanych urządzeń działa bezprzewodowo, najczęściej w wygodnym trybie plug-and-play i jest kompatybilna z różnorodnymi systemami operacyjnymi. Ponadto dotykowy wyświetlacz oraz prosty, intuicyjny interfejs ułatwiają użytkowanie. O bezproblemowej obsłudze świadczy również dostępność z dowolnego urządzenia.

Niewielkie rozmiary i ciekawy design

Obecnie większość firm rezygnuje z utrzymywania dużych i niepraktycznych sal konferencyjnych, zastępując je niewielkimi pokojami typu huddle space. Z tego względu znajdujący się w nim sprzęt nie może być duży i nieporęczny. Nowoczesne urządzenia wideokonferencyjne działają w myśl zachowania ergonomii miejsca, są kompaktowe lub mobilne. Pomagają w jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni, a kiedy nie są potrzebne, można je po prostu schować. Być może wygląd nie jest najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze sprzętu, może mieć jednak spore znaczenie. Urządzenia do wideokonferencji oferowane przez firmę VisionCube posiadają nie tylko najwyższą jakość, ale również efektowny i dyskretny, pasujący do każdego biurowego wnętrza wygląd. Osoby lubiące nowinki technologiczne z pewnością zainteresują się również rozwiązaniami przyszłości takimi jak Al., VR czy Hologram.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here