Ramki do zdjęć - jak je dobierać?

Zdjęcia wcale nie muszą spoczywać w ciężkich albumach, które przeglądamy okazjonalnie w chwilach wielkiego sentymentu.

Coraz częściej zamiast na te właśnie wielkie księgi decydujemy się na bardziej atrakcyjne i przypominające miłe chwile zdjęcia w ramkach, które możemy zawieszać na ścianach naszych domów, rozstawiać na meblach, bądź też umieszczać w innych miejscach mieszkania. Sprawdźmy, jak dobierać te ciekawe akcesoria i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Naścienna galeria źródłem przyjemności

Ramki do zdjęć - jak je dobierać?

Ramki na zdjęcia wieszane na ścianach domu, mogą sprawiać zarówno domownikom, jak i ich gościom niezwykle wiele przyjemności. Piękne, ozdobne, umiejętnie dopasowane do aranżacji pomieszczenia, a także do zdjęć, które są w nich umieszczone, przywołują miłe wspomnienia i napawają optymizmem. Jeśli i my chcemy czerpać przyjemność z naściennej galerii, warto pamiętać o kilku regułach, które sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla wszystkich oglądających.

Mniejsze i większe ramki do zdjęć

Jedną z najbardziej podstawowych zasad, o których powinniśmy pamiętać, decydując się na udekorowanie swoich ścian w ramki na zdjęcia, to ich różnorodność. Ramki fotograficzne muszą oczywiście być dobrane pod względem kolorystyki i kształtu do motywów przewodnich w pomieszczeniu, jednak aby ściana wyglądała ciekawiej, warto wyposażyć się w takie, które będą różnej wielkości.

Jeśli będzie to pasować do charakteru naszego wnętrza, możemy również co nieco pobawić się formą ramek. Niektóre ramki na zdjęcia mogą być w kształcie owalnym, inne natomiast w prostokątnym. W sklepach dostępne są bardzo różne typy ramek, które nierzadko mogą bardzo zaskoczyć nas swoimi kształtami. Dobierajmy je z umiarem, jednak nie bójmy się odrobiny szaleństwa w tym miejscu. Zdjęcia trzeba będzie odpowiednio do nich poprzycinać, jednak kosztem małej pracy otrzymamy bardzo korzystny efekt.

Rozmieszczenie ramek – czyli, czy musi być „pod linijkę”?

Jeśli uważasz, że ramki do zdjęć mogą być powieszone na ścianie jedynie z „majsterską” precyzją, a do owego zadania chcesz zaprzyjaźnić się z poziomicą, to od razu powiemy Ci, że nie tędy droga. Nie musisz być grzeczny/a, gdy wieszasz swoje zdjęcia na ścianie. Tak naprawdę, możesz tutaj pokusić się o dowolne ich rozmieszczenie, które uznasz za stosowne w danym miejscu. Jeśli nie masz własnego pomysłu, to zawsze możesz posiłkować się tymi internetowymi. Tutaj znajdziesz nawet graficzne przedstawienia, w jaki sposób umieścić ramki na ścianach, meblach i innych miejscach, w taki sposób, aby prezentowały się one najkorzystniej.

Źródło: Fotosklep55

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here