Inteligentny dom wymaga zainstalowania wielu potrzebnych urządzeń oraz akcesoriów, które wspomogą jego codzienne funkcjonowanie. Właściciel staje przed nie lada wyzwaniem, próbując wybrać odpowiednie narzędzia i sprzęt. Przełączniki sieciowe mają duże znaczenie przy tworzeniu takiego budynku.

Przełączniki sieciowe są niezbędną częścią sieci komputerowej, w której są one wykorzystywany do tworzenia systemów bezpieczeństwa CCTV IP. Ich zadaniem jest transmitowanie strumieni danych między urządzeniami znajdującymi się w konkretnej sieci. Ponadto switche wspomagają zasilanie sprzętu kompatybilnego z normą PoE. Tego rodzaju urządzenia warto kupować od wiodących na rynku producentów. Wygodną opcją są zakupy przez internet, np. na ivolta.pl.

Zabezpieczenia przełączników

Internet Protokol Security (IPSec) jest bardzo dobrym mechanizmem ochraniającym. To zabezpieczenie negocjuje połączenia między urządzeniami. Ponadto kontroluje ruch i filtruje połączenia (może je blokować, uwierzytelniać, szyfrować, przepuszczać). IPSec jest stosowany zazwyczaj w dużych sieciach mających dostęp do większych ilości istotnych danych.

Rodzaje switchy

Występują różne rodzaje przełączników sieciowych. Ich wyznacznikiem jest przede wszystkim ilość portów. Switch PoE Fast Ethernet 9-cio portowy jest przeznaczony do instalacji CCTV IP. Ma wbudowane wewnętrzne zabezpieczenie przepięciowe. Umożliwia transmisję informacji nawet do 150 metrów. Switch PoE Fast Ethetnet 5-cio portowy również powinien być zainstalowany w systemie CCTV IP. Zazwyczaj jest transmitowany na odległość 150 metrów. Dodatkowo ma wbudowaną ochronę przepięciową. Jest wyposażony w wyjście dla przekazów światłowodowych. Każdy port posiada przycisk resetu, co umożliwia zrestartowanie kamer.

Zewnętrzny switch do kamer IP jest wyposażony w automatyczne bezpieczniki. Długość przewodu wynosi 100 metrów. Ponadto występuje możliwość wzajemnego i szeregowego połączenia za pomocą przewodów Ethernet dla wielu przełączników. Dodatkowo jest zainstalowana optyczna transmisja i zasilanie switchy. Wyposażony jest najczęściej w uchwyt opaskowy.

Switch PoE Fast Ethernet 24 portowy ma wbudowane cztery porty Gigabit uplink. Najczęściej jest stosowany w dużych instalacjach CCTV IP lub VoIP. Ponadto przełącznik wyposażono w funkcjonalność taką, jaką wykorzystuje się w listach dostępu czy routingach statycznych.

Switch Netis 8 portowy ma metalową obudowę desktopu i wewnętrzny zasilacz. Jest bardzo prosty w obsłudze oraz pozwala na szybką instalację. Ponadto nie wymaga konfiguracji wykonywanej przez użytkownika.

[Głosów:22    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here