Rozwijaj swoje hobby, inwestuj w akcesoria do aparatu

Lubisz robić zdjęcia, a hobby, które stało się modne kilka lat temu, nie mija u wraz z nadejściem kolejnych trendów hobbystycznych?

Rozwijaj swoje hobby, inwestuj w akcesoria do aparatu

Warto więc swoje zainteresowania rozwijać, pogłębiając wiedzę z zakresu odpowiedniej techniki wykonywania zdjęć oraz stopniowo nabywać akcesoria, które widocznie poprawią jakość Twoich fotografii. Posiadanie dobrej jakości lustrzanki cyfrowej to pierwszy krok do robienia dobrych zdjęć. Wyposażenie standardowe aparatu cyfrowego to z reguły uniwersalny w zastosowaniu obiektyw, którym zrobisz dobre zdjęcia, jednak nie będą one miały takiego efektu, jak obserwujemy na profesjonalnych fotografiach. Dlaczego? Talent fotograficzny to pierwszy punkt w drodze do perfekcji, kolejne miejsca zajmują różnorakie akcesoria, umiejętnie wykorzystywane dzięki wiedzy i doświadczeniu.

Dlaczego Twoje zdjęcia są przeciętne?

Patrzysz na fotografię, zrobioną w plenerze, widząc dobre ujęcie i doskonale ustawioną ostrość obrazu. Czegoś jednak Twojemu zdjęciu brakuje… Po pierwsze światła. Nawet, jeżeli korzystasz z naturalnego, najlepszego światła, warto wzbogacić je dodatkowym naświetleniem. Blendy fotograficzne, odbijające promienie słoneczne, ustawione pod odpowiednim kątem, kierują wyraźną wiązkę promieni na fotografowany obiekt. Możesz modyfikować efekt, dobierając wielkość i tonację odbłyśnika. We wnętrzach konieczne będą już lampy fotograficzne. Jeżeli ostrość i światło są już doskonałe, warto popracować nad efektem, w postaci zastosowania kilku rodzajów „spojrzeń obiektywu”.

Rodzaj obiektywu, a efekt na fotografii

Duży wybór, jaki napotkasz w dziale obiektywy do aparatów, może sprawić, że zechcesz posiadać każdy z nich. Nie jest to jednak konieczne, zwłaszcza na poziomie początkującym. Zastanów się, jakich zdjęć robienie sprawia Ci największą frajdę. Jeżeli lubisz robić zdjęcia krajobrazów, warto zaopatrzyć się w obiektyw szerokokątny. Dla pasjonatów łapania ulotnych chwil, z zacięciem paparazziego, idealnym dopełnieniem standardowego obiektywu będzie zakup teleobiektywu, który pozwala na bardzo duże zbliżenia i rozmycie tła. Nie wybacza jednak niedopracowania ostrości zdjęcia. Dla fanów zdjęć roślin i zwierząt z bliskiej odległości, polecany będzie obiektyw makro.   

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here