Serwer dla małej firmy, czyli tani hosting dla działalności gospodarczej

Jednym z założeń każdej niewielkiej firmy, szczególnie na jej starcie, jest ograniczenie wydatków do minimum. Drugą oczywistością jest to, że bez względu na rodzaj i skalę prowadzonej działalności, firma musi posiadać stronę internetową. Choćby najprostszą. Małe firmy, działające zazwyczaj lokalnie nie potrzebują rozbudowanych witryn, ponieważ zazwyczaj nie są one regularnie odwiedzane, zatem dla ich potrzeb wystarczający będzie tzw. tani hosting. Mimo, że na rynku hostingowym jest wiele ofert tego typu, to w takich przypadkach mimo wszystko warto skorzystać ze sprawdzonych dostawców usług serwerowych. Rynek hostingowy przepełniony jest różnego rodzaju ofertami firm hostingowych. Jak zatem wybrać tę właściwą?

Serwer dla małej firmy, czyli tani hosting dla działalności gospodarczej

Postaw na doświadczenie, bo to nie czas na próby (i błędy)

Firmy hostingowe często znikają jeszcze szybciej, niż się pojawiają. Z tego powodu powinno się brać pod uwagę tylko sprawdzone i istniejące od lat hostingi. Daje to nadzieję, że skoro firma przetrwała najtrudniejszy okres (startu), to przetrwa i w trudniejszych czasach, a w razie czego nie zniknie wraz z naszymi danymi.

Zweryfikuj uczciwość

Nietrudno jest kupić dziś hosting czy domenę za np. 1 zł. Sztuką jest znaleźć firmę, która w sposób transparentny podaje też ceny w kolejnych okresach rozliczeniowych, tak żeby hosting był faktycznie tani, w dłuższej perspektywie, a nie tylko w pierwszym roku. Nie chodzi o to, by szukać po n-tej podstronie cennika wybranego operatora, tylko żeby te kwoty były podane bezpośrednio na stronie z ofertą. Unikniemy wtedy sytuacji, w której usługa za pierwszy rok jest niemal darmowa, a w kolejnych latach bardzo obciąży budżet firmy.

Sprawdź, co może dać Ci hosting

Każda firma hostingowa oferuje usługę wraz z różnego rodzaju dodatkami. Jedna firma w ramach oferty zaproponuje niepotrzebne usługi, jak np. program antywirusowy, a druga da bezpłatne certyfikaty SSL. Bez wątpienia dla właściciela małej firmy ważniejsze od antywirusa będzie sprawne działanie poczty e-mail i jego strony www. Dla przykładu jeden z liderów tzw. taniego hostingu, firma hostinghouse.pl w ramach pakietów hostingowych oprócz darmowych certyfikatów SSL oferuje szybki instalator WordPress, który jest obecnie najczęściej wykorzystywanym skryptem do budowy stron internetowych.

Indywidualne podejście

Kto, jeśli nie właściciel małej firmy, wie że im dane przedsiębiorstwo większe, tym obsługa jest bardziej przedmiotowa, uogólniona? Z tego powodu warto rozważyć rezygnację usług z korporacji na rzecz rodzimej firmy z indywidualnym podejściem do klienta.

[Głosów:11    Średnia:5/5]