Okolicznościowe sesje zdjęciowe stają się coraz bardziej popularne – rodzinne chwile uchwycone w pięknej scenerii stanowią wspaniałą pamiątkę na lata. Dużym zainteresowaniem cieszą się również sesje noworodkowe – wielu rodziców decyduje się na wykonanie pamiątkowych zdjęć dla nowo narodzonego dziecka. W jaki sposób fotografowie zapewniają maluszkom bezpieczeństwo?

Komort termiczny noworodka

Niezwykle istotne są same przygotowania do sesji – dotyczą one przede wszystkim wyposażenia studia, w którym zostanie ona przeprowadzona. Fotograf powinien zadbać o to, żeby noworodek czuł się jak najbardziej komfortowo i miał odpowiednie warunki. Bardzo ważny jest komfort termiczny dziecka, dlatego wielu fotografów stosuje dodatkowe źródła ciepła i termometry, dzięki którym można na bieżąco sprawdzać temperaturę powietrza w studiu. Istotne są również miękkie kocyki, delikatne tkaniny oraz poduszki – maluszek powinien czuć się wygodnie, wtedy sesja zdjęciowa przebiegnie bez zakłóceń. Znajdujące się w studiu meble oraz akcesoria również nie powinny stanowić zagrożenia dla tak małego dziecka – warto zadbać o to wcześniej.

Środowisko bez alergenów

Noworodki są bardzo delikatne i wiele czynników może wywołać u nich podrażnienie lub reakcję alergiczną. W czasie sesji powinno się używać akcesoriów dostosowanych do wieku dziecka, a wszystkie zabawki, kocyki, czy ubranka muszą być wcześniej wyprane w środkach dedykowanych noworodkom. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko podrażnienia delikatnej skóry maluszka. Bardzo ważnym produktem jest również specjalny preparat do dezynfekcji, który powinien stosować fotograf wykonujący sesje noworodkowe – zapobiegnie to przenoszeniu bakterii z rąk osoby robiącej zdjęcia na skórę maluszka.

Zachowanie bezpieczeństwa w czasie sesji zdjęciowej z udziałem noworodka powinno stanowić kwestię priorytetową zarówno dla rodziców, jak i dla fotografa. Chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat? Już teraz wejdź na stronę ewelinabaranska.pl i przekonaj się, jak piękne zdjęcia może wykonać profesjonalny i kreatywny fotograf!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here