sklep online Shopify

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas myśli o założeniu swojego biznesu. Jest to rozwiązanie, które zapewnia niezależność i wolność. Obecnie mamy szeroki wybór różnego rodzaju usług, które pomagają prowadzić własny biznes na każdym jego etapie. Jednym z nich jest sklep Shopify, dzięki któremu możesz założyć własny sklep na istniejącej już platformie.

sklep online Shopify

Jak założyć sklep na Shopify?

Sklep, który założysz na platformie Shopify to idealne rozwiązanie dla wszystkich początkujących przedsiębiorców. Shopify działa na zasadzie wypożyczania w domenie miejsca pod Twój biznes – dzięki temu płacisz miesięcznie niewielką sumę pieniędzy i przez ten czas dowolnie możesz korzystać ze wszystkich funkcji i dobrodziejstw sklepu. Założenie własnego sklepu internetowego na platformie nie jest trudne, jednak sklep online Shopify warto zlecić firmie wecanfly.pl. Dzięki niej skonfigurujesz swój sklep dużo szybciej i sprawniej.

Jak założyć sklep Shopify? W pierwszej kolejności warto zainteresować się bezpłatną, 14-dniową wersją, dzięki której poznasz wszystkie funkcje i zasady działania sklepu. Na stronie głównej Shopify znajdziesz zakładkę „Start free trial” – należy kliknąć na przycisk i zostaniesz przekierowany do dalszych kroków. Trzeba będzie wypełnić krótką ankietę, podać adres e-mail i po  aktywacji strona będzie gotowa do użytku. Poruszając się po domenie, będziesz mógł zmienić ustawienia np. języka (obecnie jest dostępna tylko wersja języka polskiego beta) oraz uzupełnić dane. W następnym kroku możesz wybrać szablon, który wyróżni Twój sklep na tle innych.

Jak wybrać odpowiedni szablon do sklepu Shopify?

Szablon to wizytówka całego sklepu – dzięki niemu klient chce zostać na Twojej stronie dłużej i chętniej do niej wraca. W sklepie dostępne są zarówno darmowe szablony, jak i zestaw wielu wzorów dostępnych w przedziale cenowym od 160 do 180 dolarów. Jeśli masz problem z samodzielnym wyborem, warto poprosić firmę zewnętrzną, jak choćby wspomniane już WeCanFly, o pomoc w tej kwestii. Szablon sklepu wybierasz w zakładce bocznej Sales Channels i w każdej chwili możesz dowolnie go zmienić. Przy wyborze pamiętaj o tym, aby kolory były w miarę neutralne, nie zakłócające treści, a także, aby ogólny wydźwięk pasował do charakterystyki Twojego sklepu.

Jeśli chodzi o samą konfigurację i widoczność w sieci, ważne jest także ustawienie metadanych i metaopisów – to dostępne w każdym sklepie krótkie opisy, które zwiększą widoczność Twojego sklepu w wyszukiwarkach.

Kwestie prawne i ustawianie płatności w sklepie Shopify

Każdy sklep musi posiadać swój regulamin oraz klauzulę RODO. Aby przygotować regulamin specjalnie pod swój sklep możesz skorzystać z pomocy prawników, ale są także szablony, dostępne za darmo do pobrania w Internecie. Zarówno regulamin, jak i opcje płatności ustawiasz w ustawieniach, widocznych w panelu po lewej stronie . Jest kilka systemów płatności, za niektóre trzeba zapłacić od razu, inne pobierają prowizję, jeszcze inne są de facto darmowe. Jednymi z najpopularniejszych są Dotpay oraz PayPal.

Tworzenie własnego sklepu to dobra zabawa, dlatego warto skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby nauczyć się wszystkich funkcji w sklepie i przedłużyć subskrypcję na dowolnych zasadach.

[Głosów:4    Średnia:4.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here