Uchwyt rowerowy na telefon

Uchwyt rowerowy do smartfona to urządzenie, które pozwala na bezpieczne zamocowanie urządzenia mobilnego. Często bowiem korzystanie ze smartfona podczas jazdy nie jest zbyt wygodne.

Uchwyt rowerowy na telefon

Korzystasz z GPS w czasie jazdy na rowerze? Ten gadżet na pewno Ci się przyda

Telefon dość mocno odwraca uwagę od kierownicy, a skupienie się na dwóch czynnościach jednocześnie jest prawie niemożliwe. Między innymi zgodnie z obowiązującym prawem korzystanie z urządzeń komunikacji mobilnej, a także tabletów podczas prowadzenia tak roweru, jak samochodu jest surowo zabronione. Dlatego uchwyt rowerowy na telefon jest w tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem. W katalogach sklepów znajdziesz wiele różnych modeli uchwytów, różniących się zarówno designem, jak i cechami funkcjonalnymi. Niektóre uchwyty są przeznaczone do przechowywania urządzeń tylko jednego typu i rozmiaru. Istnieją jednak również modele uniwersalne wyposażone w system regulacji i regulacji łączników oraz innych elementów konstrukcyjnych. Zobacz uchwyty rowerowe w sklepie internetowym https://hamamobile.pl/uchwyty-rowerowe

Nowoczesne telefony i smartfony od dawna są wyposażone w wiele przydatnych funkcji, takich jak robienie zdjęć i wideo, wybieranie głosowe, stoper, latarka i inne. Co więcej, na wielu urządzeniach mobilnych można zainstalować niezastąpione w drodze aplikacje z nawigacją GPS, mapami okolicy. Istniejące samochodowe nawigacje GPS lub rejestratory wideo mogą również służyć na rowerze. Jedynym ograniczeniem, które może uniemożliwić korzystanie z tych wszystkich możliwości, jest to, że ręce rowerzysty są zajęte. Uchwyt na telefon ma następujące zalety:

  • Uchwyt pozwoli ci używać smartfona jako nawigatora GPS.
  • Mocując telefon z przodu roweru, możesz rozmawiać z drugą osobą za pomocą zestawu słuchawkowego bez odwracania uwagi od procesu jazdy.
  • Wiele modeli uchwytów jest uniwersalnych i można je wykorzystać do mocowania każdego nowoczesnego gadżetu.
  • Warto również zwrócić uwagę na przystępny koszt urządzenia.

W większości przypadków uchwyty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i mają optymalne właściwości i parametry. Są odporne na ciepło, nietoksyczne i niezawodne. Zakładając telefon komórkowy obok siebie, możesz w pełni skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu.

Uchwyt na telefon: jakość wykonania i bezpieczeństwo

Jeśli urządzenie musi być widoczne (nawigator GPS, telefon itp.) lub jego funkcjonalność ma zapewnić nam bezpieczeństwo (latarka), należy wybrać uchwyt na kierownicę roweru lub kolumnę kierownicy. Koszyk lub uchwyt na bidon na rowerze można umieścić na ramie, w innym miejscu, do którego łatwo się dostać bez wysiadania z siodełka. Do tulei siodła można nawet przymocować butelkę z wodą, latarkę lub kamerę cofania.

Różnica w przeznaczeniu dyktuje nie tylko miejsce mocowania na rowerze (telefon lub nawigator jest bezużyteczny pod siodełkiem), ale także kształt produktu. Dostępne są również blokady rowerowe na kilka elementów wyposażenia, na przykład do mocowania smartfona do roweru jednocześnie jako latarki. Wreszcie urządzenia mocujące są wykonane z różnych materiałów:

  • Uchwyty rowerowe wykonane ze skóry, skóry ekologicznej, tekstyliów.
  • Zapięcia wykonane z tworzywa sztucznego, silikonu lub gumy.
  • Sztywne metalowe uchwyty.
  • Skórzany uchwyt na telefon na rower.

Zaletami uchwytów z miękkiej tkaniny i skóry jest możliwość kompaktowego przechowywania, brak efektów dźwiękowych w kontakcie z metalem roweru oraz odporność na wstrząsy. Pokrowce na telefony, chronią sprzęt przed kurzem i wilgocią oraz działają jak amortyzator podczas wstrząsów.

Plastikowe uchwyty rowerowe mogą być uniwersalne ze względu na przesuwane ograniczniki. Takie urządzenia można łatwo zamontować na rowerze, są niezawodnie dopasowane do konkretnych urządzeń. Niestety, delikatny plastik jest wrażliwy na wstrząsy, jego części mają tendencję do odkształcania się pod wpływem wysokich temperatur.

Metalowe uchwyty na ramę lub kierownicę roweru charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i niezawodnością mocowania. Niestety nie nadają się do mocowania telefonów na rowerze, a także mogą znacząco wpłynąć na całkowitą wagę sprzętu. Dlatego wskazane jest stosowanie metalowych uchwytów do ciężkich przedmiotów: do latarki na rowerze, zestawu naprawczego, manierek i butelek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here