Pewnie wiele razy zdarzyła ci się sytuacja, gdy ubranie które akurat chciałeś założyć, wciąż nie wyschło po praniu. Skutecznym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zakup suszarki do prania. Dzięki niej z pewnością zaoszczędzisz sporo czasu, a przygotowanie codziennej stylizacji nie będzie dla Ciebie problemem.

Suszarki na pranie nie są jeszcze urządzeniami powszechnie stosowanymi w gospodarstwach domowych. Wprawdzie niektóre pralki posiadają również funkcję suszarki, jednak ich działanie jest znacznie mniej efektywne, niż w przypadku urządzeń przeznaczonych jedynie do suszenia ubrań.

Dlaczego warto kupić suszarkę?

Wbrew pozorom to oszczędność miejsca. Fakt, suszarkę, podobnie jak pralkę należy podłączyć do instalacji oraz zasilania, jednak urządzenie to będzie na stałe w jednym miejscu. W związku z tym będzie to znacznie praktyczniejsze rozwiązanie, niż każdorazowe rozkładanie w mieszkaniu tradycyjnej suszarki, na której rozwiesza się pranie. Będzie to szczególnie istotne zwłaszcza zimą, kiedy nie będziesz mógł rozwiesić prania na sznurach w ogrodzie czy na balkonie.

Kolejną zaletą posiadania suszarki do prania jest fakt, że w pomieszczeniu nie gromadzi się wilgoć, która w przypadku tradycyjnych suszarek odparowuje z prania. W związku z tym zmniejsza się ryzyko pojawiania się na powierzchni ścian np. pleśni.

Rodzaje suszarek

Zasadniczo możemy wyróżnić dwa rodzaje suszarek – kondensacyjne oraz wywiewowe. W pierwszym przypadku woda odprowadzona z mokrego prania trafia do specjalnego zbiornika, który należy samodzielnie opróżnić lub jest ona odprowadzana do kanalizacji – w takim przypadku jest niezbędnym podłączenie urządzenia do sieci. Z kolei suszarka wywiewowa wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej, ponieważ odprowadza ona na zewnątrz parę wodną.

Suszarka wywiewowa jest mniej uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ warunki architektoniczne większości mieszkań nie pozwalają na podłączenie bezpośrednio do kanału wentylacyjnego. Znacznie lepszym rozwiązaniem i bardzo wygodnym w codziennym użytkowaniu jest suszarka kondensacyjna wyposażona w zbiornik wody.

Energooszczędność

Podobnie jak wszystkie urządzenia AGD, jakie znajdują się w naszych domach, tak również suszarka posiada oznaczenia klas efektywności energetycznej. Są one oznaczane klasami od A do G. Z zasady najbardziej oszczędne są suszarki kondensacyjne – wywiewowe zużywają bowiem bardzo dużo energii na odprowadzenie pary wodnej do instalacji wentylacyjnej. Producenci są zobowiązani do umieszczania na urządzeniach etykiet z oznaczeniem klas efektywności energetycznej, dlatego będziesz mógł łatwo zorientować się w parametrach poszczególnych modeli.

Ładowność bębna

Suszarki do złudzenia przypominają pralki i podobnie jak one, są wyposażone w bęben. Poszukując suszarki warto zatem dobrać ją do posiadanego modelu pralki tak, aby wielkość bębna oraz jego ładowność w obu urządzeniach była podobna. Dzięki temu będziesz mógł przełożyć pranie prosto z pralki do suszarki, bez konieczności dzielenia go na części.

[Głosów:17    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here