Zakup telewizora może sprawiać pewne trudności, ponieważ wiele osób nie rozumie informacji podanych w specyfice poszczególnych modeli. Wątpliwości dotyczą między innymi rozdzielczości telewizorów. Nowoczesne urządzenia oznaczone są najczęściej jako HD Ready albo Full HD. Czym różnią się te dwa typy telewizorów?

HD Ready

HDTV to inaczej telewizja wysokiej rozdzielczości. Programy w jakości HD pojawiły się najpierw w Japonii, natomiast obecnie jest to standard nadawania sygnału telewizyjnego. Odbiornik TV to taki, który jest zgodny z  z HDTV, a zatem umożliwia oglądanie kanałów telewizyjnych w dobrej jakości. To dlatego telewizory HD Ready cieszą się obecnie dużą popularnością. Pierwsze tego typu odbiorniki zostały wprowadzone przez EICTA. W telewizorach HD Ready widoczne są szczegóły obrazu, szczególnie na odbiornikach większych rozmiarów. Ponadto pozwalają one cieszyć się lepszym dźwiękiem, gdyż w HDTV wykorzystywany jest cyfrowy sygnał dźwiękowy HDTV Dolby Digital 5.1.

Full HD

Full HD to oznaczenie znajdujące się na telewizorach, które umożliwiają oglądanie obrazu w pełnej rozdzielczości High Definition, tak więc 1920 x 1080 pikseli. Większość spośród reklamowanych obecnie modeli telewizorów, które pochodzą od renomowanych producentów, to właśnie odbiorniki Full HD. Pojawia się zatem pytanie, w jakich sytuacjach takie telewizory sprawdzą się lepiej od urządzeń wykorzystujących technologię HD Ready. Z pomocą przychodzą eksperci, którzy podpowiadają, że są one polecane w szczególności osobom planującym zakup dużego odbiornika.

Małe telewizory Full HD i HD Ready dają bowiem niemal taki sam obraz. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku odbiorników TV powyżej 42 cali. Wprawdzie urządzenia HD Ready także zapewniają wówczas dobrą jakość, ale znacznie lepszy obraz gwarantują duże telewizory Full HD. Na odbiorniki Full  HD warto zdecydować się również wtedy, gdy planuje się korzystanie z konsoli. Telewizory Full  HD pozwalają na uzyskanie znacznie lepszego efektu niż HD Ready.

[Głosów:17    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here