Zdecydowana większość zaangażowanych blogerów, zaczyna z czasem rozważać wykupienie własnego hostingu. Takie rozwiązanie wiąże się z różnymi zaletami i wadami. To na ich podstawie należy podjąć decyzję o wykupieniu własnego hostingu lub pozostaniu przy usługach darmowej platformy.

Zalety własnego hostingu

Własny hosting pozwala na uzyskanie swobody nad wyglądem bloga. Można na nim wdrożyć każdy indywidualny projekt. WordPress daje też możliwość skorzystania z pokaźnej biblioteki bezpłatnych motywów, które można przeglądać i szybko zainstalować. W ten sposób właściciel bloga ma również większy wpływ na jego funkcjonalność. Może sam tworzyć wtyczki do WordPressa i dodawać różne nowe funkcje, a także korzystać z propozycji zamieszczanych przez innych użytkowników. W ten sposób można zaoferować czytelnikom praktycznie każdy rodzaj funkcjonalności. Administrator bloga może w ten sposób wzbogacać swoją stronę o różne zabezpieczenia i usprawnienia w pozycjonowaniu. Płatny hosting daje również pełne prawo do działalności komercyjnej oraz zadecydowaniu o lokalizacji. Użytkownik decyduje o dostawcy oraz wybranych usługach, podczas gdy w przypadku darmowej platformy nie jest to możliwe.

Wady własnego hostingu

Największą wadą osobistego hostingu jest konieczność płacenia za domenę. Prowadzenie bloga na wysokim poziomie wymaga jednak inwestycji. W przypadku znacznego ruchu typowy hosting może okazać się nie wystarczający, przez co koszty dodatkowo wzrastają. Tak duży ruch wymaga jednak sporej popularności, która przekłada się na różne zyski finansowe. Hosting dedykowany wystarcza zwykle na wiele lat, jednak z czasem jego rozwój może wymagać dodatkowej inwestycji. Do opłat należy jeszcze doliczyć utrzymanie domeny, której koszt zależy głównie od rodzaju. Poza generowaniem treści na bloga oraz zarządzeniem nim, konieczne jest także utrzymanie dbałości o oprogramowanie WordPress oraz wszelkie motywy graficzne czy wtyczki. Elementy te muszą być regularnie aktualizowane, co pozwala na uzyskanie ulepszonych funkcji oraz zabezpieczeń.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here