zdjęcia biznesowe w Katowicach

Biznes robimy z ludźmi nie z firmami! Niezależnie więc od tego jaki prowadzisz biznes ważne jest abyś był godny zaufania… Twój wizerunek powinien być kojarzony z marką i profesjonalizmem w branży. Pewnie Tobie także zdarzyła się sytuacja, w której klient przed podjęciem decyzji zakupowej wielokrotnie odwiedził Twoją stronę i sprawdzał opinie… Zdjęcia biznesowe znacznie skracają czas zakupu. Dobrze wykonana sesja zwiększa poziom zaufania i stawia nas w zupełnie innym świetle w oczach Klienta. Jak więc przygotować się do takiej sesji by przełożyła się ona na osiągnięcie naszych celów biznesowych. Oto 5 najważniejszych elementów.

1. Przeznaczenie zdjęcia wizerunkowego

Celem budowania marki osobistej jest wykreowanie zestawu myśli i opinii na nasz temat. Powinniśmy więc założyć, co dokładnie mają o nas myśleć nasi Klienci. Odpowiedź sobie na pytanie: gdzie chcesz opublikować to zdjęcie i jakie zdjęcia mają inni. W ten sposób dopasujesz się do obowiązujących tam najwyższych standardów.  Wtedy dopiero możemy zacząć planować nasze zdjęcia biznesowe

zdjęcia biznesowe w Katowicach

2. Dokładnie wybierz miejsce sesji biznesowej

Sceneria fotografii ma duży wpływ na zestaw cech jakie zostaną Ci nadane. To co robisz z pewnością osadzone jest w jakiejś rzeczywistości. Jeżeli jesteś prezesem dużej firmy to zasiadasz w pięknym gabinecie. Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy to Twoim miejscem pracy jest hala warsztatowa. Oba miejsca będą dobitnie potwierdzać zakres Twoich kompetencji i sesja wizerunkowa powinna odbyć właśnie tam. 

3. Sesja wizerunkowa ma swój czas

Muzyk grający koncert o zachodzie słońca lub Trener personalny ćwiczący o poranku? Strzał w 10! To nie tylko dobre światło ale także potwierdzenie determinacji. To magia zaczynającej się nocy. Jeżeli planujesz zrobić zdjęcia w plenerze lub przy świetle dziennym to zwróć szczególną uwagę właśnie na światło. Zaplanuj porę dnia, tak by słońce nie było zbyt ostre. Być może zachód, lub wschód słońca będzie idealną porą. Takie rozwiązania mogą dać naprawdę świetne rezultaty w postaci niepowtarzalnych portretów.

fotografia biznesowa Katowice

4. Makijaż i fryzura

Tyczy się to nie tylko kobiet! Codzienny makijaż u Pań lub jego brak u Panów jest wystarczający NA CO DZIEŃ. W świetle błyskających lamp może się okazać, że odpowiedni makijaż jest konieczny. Mam tu na myśli dobrze dobrany kolorystycznie, pasujący odcieniem do skóry. Sprawa wygląda podobnie z fryzurą. Bez odpowiednio wymodelowanej fryzury nie ma sensu cała reszta starań. Dotyczy to także mężczyzn chcących zadbać o swój wizerunek w internecie. W SebartFOTO wiemy to doskonale dlatego stale współpracujemy z profesjonalnymi Wizażystkami i Fryzjerkami podczas każdej sesji zdjęciowej.

5. Dodatki mają ogromne znaczenie

Zegarek, naszyjnik, bransoletka, kolczyki, pióro, a może klucz francuski lub pędzel? Dodatki i atrybuty powinny być dopasowane do Twojego naturalnego otoczenia. Nie bój się wykorzystywać rekwizytów bo dobitnie pokażą one Twój profesjonalizm lub pozycję. Wybierz coś co jest dla Ciebie normalne, z czym można Cię spotkać. 

Mam nadzieję, że te 5 porad będzie dla Ciebie przydatne podczas planowania swojej sesji biznesowej. Pamiętaj by się wyróżnić i pokazać siebie w jak najlepszym świetle, tak by nikt nie miał wątpliwości co do tego, że jesteś najlepszy w swojej branży. To musi być początek dobrego biznesu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here