Jak zacząć przygodę z dronem?

Drony z rok na rok stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego. Korzystanie z drona to wyśmienita zabawa, która jednak wiąże się z odpowiedzialnością. Warto odpowiednio się do niej przygotować. Od czego zacząć przygodę z dronem?

Jak zacząć przygodę z dronem?

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Zanim wzniesiemy się dopiero co kupionym sprzętem w niebo, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, co do korzystania z drona. Dlaczego jest to tak istotne, nawet jeżeli używamy go tylko do rekreacji? Za złamanie przepisów prawa lotniczego, może grozić nam aż 5 lat pozbawienia wolności. Jakie są więc podstawowe zasady, o których powinniśmy pamiętać?

  • Nie wolno latać w pobliżu lotnisk
  • Zawsze należy mieć drona w zasięgu wzroku
  • Obowiązkowo trzeba zapoznać się jego instrukcją
  • Wysokość powyżej 150 metrów jest zarezerwowana wyłącznie dla samolotów
  • Nie wolno latać nad budynkami i ludźmi, wkraczając w ich prywatność

Jakiego drona wybrać?

Chociaż może wydawać się, że latanie dronem to nic trudnego, rzeczywistość może nas zaskoczyć. Wiele doświadczonych osób poleca skorzystanie z symulatora do nauki latania, aby nauczyć się podstawowych odruchów i reakcji. Na naszego pierwszego drona warto wybrać tani model treningowy. Jednak myśląc przyszłościową i uwzględniając przyszłe upadki, najlepiej byłoby zaopatrzyć się również w zapasowe śmigła oraz kilka akumulatorów.

Jakie inne funkcje warto wziąć pod uwagę? Modele z Wi-Fi pozwalają łączyć się z naszym urządzeniem za pomocą aplikacji. Dla początkujących świetną opcją jest Back to Home. Sprawia ona że po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, nasz dron wróci na wyznaczoną pozycje. Aby utrzymać maszynę w poziomym stabilnym locie, powinna być zaopatrzona w akcelerometr i żyroskop.

Pierwsze kroki podczas nauki latania

Jeżeli udało nam się już kupić wymarzony sprzęt, przeprowadzamy uruchomienie aparatury sterującej dronem, czyli Radio RC. A następnie włączamy go poprzez włącznik lub wpięcie baterii do zasilania. Kolejnym krokiem jest skalibrowanie maszyny oraz sprawdzenie zamocowania śmigieł. Większość dronów posiada sterowanie za pomocą drążków. Jeden z nich odpowiada za sterowanie mocą silnika czyli latanie w górę i w dół a drugi za sterowanie obrotami naszej maszyn w płaszczyźnie poziomej, czyli w lewo i w prawo. Od czego zaczynamy latanie? Najpierw spróbujmy wykonać najprostsze manewry, na przykład opadanie, wznoszenie się czy przesuwanie się w bok. Z czasem będziemy gotowi przejść do bardziej skomplikowanych figur.  A jeśli nie wybrałeś jeszcze sprzętu  dla siebie, koniecznie odwiedź https://www.max-foto.pl/category/drony

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here