Internet bezprzewodowy jest w większości przypadku łatwy w konfiguracji. Rozwiązania, na które stawiają w tym zakresie usługodawcy internetu jak np. firma INEA, są bardzo proste, dzięki czemu z łatwością powinny sobie z tym poradzić osoby, które mają dużą wiedzę w zakresie urządzeń technicznych, jak i dzieci czy osoby starsze.

Wymogi techniczne dla internetu bezprzewodowego

W przypadku chęci połączenia się z internetem bezprzewodowym trzeba pamiętać o tym, by spełnić określone wymagania techniczne. Przede wszystkim urządzenie, z którego do tych celów się korzysta, powinno być wyposażone w kartę sieciową. Problemów w tym zakresie nie ma zwykle w przypadku smartfonów lub tabletów, natomiast nie wszystkie komputery stacjonarne i laptopy – głównie w starszych modelach – posiadają taki podzespół. Równie istotne jest zainstalowanie najnowszych sterowników sieciowych. W ten sposób uniknie się problemów z połączeniem z internetem oraz z problemami w jego prawidłowym działaniu.

Konfiguracja internetu bezprzewodowego z wykorzystaniem routera

Najczęściej internet bezprzewodowy udostępniany jest przez specjalne urządzenie (router), które rozdziela sygnał pomiędzy kilka różnych urządzeń znajdujących się w określonym lokalu. Zaliczają się do nich m.in. komputery stacjonarne, laptopy, tablety lub też smartfony. Sposób połączenia się z routerem określa operator. Dane potrzebne do połączenia się z siecią bezprzewodową przy wykorzystaniu routera są udostępniane telefonicznie, mailowo lub za pomocą specjalnej strony internetowej. Często stosowanym rozwiązaniem jest także hasłoz tyłu routera. Wystarczy go wpisać przy wyborze sieci bezprzewodowej na swoim urządzeniu, by możliwe było korzystanie na nim z internetu już po kilku chwilach.

Połączenie z Internetem bezprzewodowym poza domem

Z Internetem bezprzewodowym można się także połączyć poza domem. Połączenie jest w takim przypadku nawiązywane w inny sposób, ponieważ urządzenie, z którego się korzysta, łączy się z punktami naziemnymi usługodawcy (tzw. hot-spotami), udostępniającymi sygnał sieciowy większej liczbie użytkowników. Zwykle nie ma w takiej sytuacji konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Obecnie operatorzy oferują takie rozwiązania, jak udostępnianie sygnału internetowego przez innych użytkowników, z własnego lokalu. W ten sposób jakość sygnału sieci jest bardzo wysoka niezależnie od miejsca, w którym znajduje się osoba, która chce korzystać z internetu.

Jeśli nie jest możliwe połączenie się z internetem bezprzewodowym należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy urządzenie, z którego planuje się w tym celu korzystać, spełnia wymogi techniczne oraz czy możliwość połączenia się z siecią nie została zablokowana w opcjach lub przez program antywirusowy. Jeśli pomimo tego nie będzie możliwe nawiązanie połączenia, warto jest skonsultować się z pomocą techniczną operatora mailowo lub telefonicznie. Specjalistyczna wiedza konsultantów będzie bardzo pomocna w odpowiedniej konfiguracji połączenia internetowego na dowolnym urządzeniu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here