Lifting falami ultradźwiękowymi (HIFU)

Czym jest HIFU?

HIFU to skrót od angielskiego określenia high intensity focusd ultrasound, które w tłumaczeniu na polski oznacza skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Technologia od ponad 20 lat jest skutecznie stosowana w medycynie do usuwania guzów m.in. prostaty. Od niedawna wykorzystywana jest również w medycynie estetycznej, głównie do bezinwazyjnego liftingu oraz ujędrniania skóry twarzy i nie tylko. Metoda ta jest uznawana za jeden z najskuteczniejszych zbiegów medycyny estetycznej.

Lifting falami ultradźwiękowymi (HIFU)

Jakie są korzyści z zabiegu HIFU?

Efekt zabiegu HIFU to między innymi redukcja zmarszczek, podniesienie linii brwi, napięcie i zagęszczenie skóry, wyostrzenie konturu twarzy, zmniejszenie porów, ujędrnienie skóry.

Do osiągnięcia efektu wystarczy zazwyczaj jeden zabieg. Jego efekt może się utrzymać nawet od 18 nawet do 24 miesięcy. Jeśli skóra jest w bardzo złej kondycji, zwiotczała i pomarszczona, zabieg można powtórzyć nawet do trzech razy. Przerwy pomiędzy poszczególnymi sesjami powinny wynosić od jednego do trzech miesięcy.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie uszkadza skóry oraz nie wymaga rekonwalescencji. Jedynym skutkiem ubocznym mogą być niewielkie zaczerwienienia, które utrzymują się kilka godzin oraz nieznaczna opuchlizna. Bardzo rzadko zdarzają się blizny oraz oparzenia. W skrajnych przypadkach, bardzo rzadko, mogą zdarzyć się poparzenia kości, ale wynika to tylko i wyłącznie z braku odpowiednich kwalifikacji personelu.

Jak działa wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu?

Wprowadzona do głębokich warstw skóry wiązka fal ultradźwiękowych wprawia komórki w drgania, co powoduje ich nagrzanie do temperatury około 60-70°C. Nagrzanie komórek powoduje obkurczenie tkanek, regenerację i zagęszczenie struktury komórkowej. Niewielki efekt jest widoczny już zaraz po zabiegu, na skutek skrócenia włókien kolagenowych. Efekt końcowy uzyskuje się zazwyczaj po kilku miesiącach, ponieważ tyle czasu potrzebuje skóra na pełną odbudowę.

Jak przebiega zabieg HIFU?

Zabieg polega na posmarowaniu skóry specjalnym żelem, a następnie przyłożeniu do tego miejsca głowicy emitującej fale ultradźwiękowe. Zazwyczaj zabieg jest bezbolesny. Czasem jednak może pojawić się uczucie przypominające kłucie. Intensywność bólu zależy od mocy fali ultradźwiękowej i indywidualnej wrażliwości i odporności na ból. Aby złagodzić dyskomfort można zastosować żel o działaniu znieczulającym. Zabieg można wykonywać na twarzy, ale również w innych miejscach, które chcemy ujędrnić, jak chociażby na pośladkach czy brzuchu.

Gdzie przeprowadzić zabieg i ile on kosztuje?

Zabieg HIFU warto wykonać w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym, na urządzeniu renomowanej marki jak chociażby Medika. Powinien być on wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę. W takich warunkach jest on stosunkowo bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Trwa około 20-30 minut.

Zabieg HIFU na twarz kosztuje około 3000 zł. Cena zależy od jakości używanego sprzętu, renomy salonu czy jego lokalizacji. Jeśli zdecydujemy się ujędrnić tylko wybrany fragment, np. szyję cena będzie proporcjonalnie niższa. Koszt zabiegu na brzuchu czy pośladkach jest porównywalny do ceny zabiegu na twarzy.

Co ważne zabieg HIFU można wykonywać razem z innymi metodami liftingu. Problem może wystąpić jedynie podczas używania kwasu hialuronowego, ponieważ fale ultradźwiękowe nie przechodzą przez miejsca, gdzie został on użyty.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu HIFU?

Przeciwwskazaniami do zabiegu HIFU są: choroby serca, układu krwionośnego oraz nowotwory, ciąża oraz okres karmienia piersią, przebyty udar oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, rozrusznik serca oraz metalowe implanty, stwardnienie rozsiane, epilepsja oraz opryszczka.

Zabieg HIFU jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie są zadowolone z jędrności swojej skóry. Szukając sposobu na jej polepszenie warto rozważyć taka opcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here