Wszystko, co musisz wiedzieć o profesjonalnych lornetkach

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia plecaka na survival jest profesjonalna lornetka. Przyda się w wielu sytuacjach, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć w czasie wyprawy. Jak kupić solidny sprzęt i nie przepłacić? Na co warto zwracać uwagę? Jaki model lornetki warto wybrać? O tym kilka słów w niniejszym artykule.

Wszystko, co musisz wiedzieć o profesjonalnych lornetkach

Czym charakteryzują się profesjonalne lornetki?

Profesjonalne lornetki służą do obserwowania przedmiotów i osób, które znajdują się w dość dużym oddaleniu. W taki sposób możemy wytropić niedźwiedzia albo inną, leśną zwierzynę. Możemy też ustalić pozycję wroga albo opracować strategię kolejnych kroków w naszym survivalu. Na rynku można znaleźć co najmniej kilka rodzajów profesjonalnych lornetek. Najczęściej fani survivalu stawiają na modele noktowizyjne, myśliwskie oraz astronomiczne. Czym różnią się poszczególne modele?

Profesjonalne lornetki – model astronomiczny

Lornetka astronomiczna to z pewnością najbardziej popularny i najchętniej kupowany model. Sprzęt ten jest stosunkowo lekki i dość kompaktowy. Oferuje aż dziesięciokrotne powiększenie. Można z powodzeniem obserwować przy jej użyciu gwiazdy i księżyc. Jej średnica to mniej więcej 50 milimetrów. Zresztą lornetka astronomiczna sprawdzi się nie tylko do obserwacji nieba. Z powodzeniem wykorzystasz ją również w czasie górskiej wędrówki.

Profesjonalne lornetki – model myśliwski

Drugą, najczęściej kupowaną lornetką jest model myśliwski. Dzięki niej upolowanie zwierzyny leśnej staje się dużo prostsze. Wystarczy zaczaić się w ustronnym miejscu z lornetką i czekać, aż na cel wyjdzie jeleń albo sarna, ewentualnie królik. Charakterystycznym elementem profesjonalnych lornetek myśliwskich jest obecność dalmierza, czyli przyrządu służącego do pomiaru odległości bez potrzeby jej przebywania. To niezwykle ważne do oszacowania, w którym dokładnie miejscu znajduje się zwierzę i jak należy wycelować, aby je ustrzelić.

Profesjonalne lornetki – model noktowizyjny

Nieco rzadziej, z racji wyższej ceny, nabywanym modelem jest natomiast lornetka noktowizyjna.  Komfort jej użytkowania jest jednak niebywały. Taka lornetka umożliwia widzenie w ciemności. Przyda się z pewnością na nocne polowanie, a także na niejeden survivalowy wypad.

Którą lornetkę wybrać?

Wybierając profesjonalną lornetkę należy się kierować przede wszystkim solidnością jej wykonania. Warto postawić na znanych i cenionych producentów. Nawet jeżeli będzie się to wiązało z większym wydatkiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here