Jakie gadżety do iPhone’a są najbardziej przydatne?

Telefony Apple to świetne urządzenia, które pozwalają na bardzo komfortowe użytkowanie. iPhone’y na tle konkurentów wyróżnia ogromna ilość dedykowanych akcesoriów, które znacznie zwiększają ich funkcjonalność, odporność na uszkodzenia, a także czas pracy na baterii. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych gadżetów przeznaczonych do nowych, jak i starszych iPhone’ów. 

Jakie gadżety do iPhone’a są najbardziej przydatne?

Obudowy ochronne i etui

Mimo, że najnowsze iPhone’y są wykonane z bardzo wytrzymałego szkła, to wielu użytkowników decyduje się na zakup dodatkowego etui ochronnego. W ofercie Apple znajdują się przeźroczyste obudowy, które chronią przed zarysowaniami i jednocześnie nie zakrywają plecków telefonu. To dobry kompromis, pozwalający na pokazanie piękna urządzenia i zapewnienie mu dodatkowej ochrony. Skórzane etui dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, również są bardzo chętnie wybierane przez posiadaczy iPhone’ów. Trwałość oraz niepowtarzalny wygląd, to główne argumenty, które przemawiają za zakupem.

Zdarza się jednak, że iPhone’y są intensywnie wykorzystywane na co dzień, a to niesie za sobą większe ryzyko uszkodzenia. Z tego powodu warto kupić etui typu folio zabezpieczające nie tylko tył, ale również przód urządzenia. Dobrą alternatywą i sposobem na ochronę iPhone’a jest zakup dedykowanej obudowy pancernej. Smartfon jest wówczas zabezpieczony z każdej strony. Takie marki jak UAG, czy OtterBox mają w swoich ofertach odpowiednie modele przeznaczone zarówno do nowszych, jak i starszych iPhone’ów. Spełniają one rygorystyczne normy wojskowe, co świadczy o ich wysokiej jakości.

Posiadanie obudowy lub etui ochronnego niesie za sobą wiele korzyści. Taki wydatek to koszt rzędu maksymalnie 200-300 złotych. Sama wymiana wyświetlacza lub plecków iPhone’a oscyluje w granicach 600-700 złotych. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wizyta w serwisie Apple nie będzie wówczas konieczna.

Powerbanki i Battery Packi

Bateria w nowych iPhone’ach została znacząco poprawiona, przez co telefon jest w stanie pracować znacznie dłużej na jednym cyklu ładowania. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Tanim i dobrym rozwiązaniem jest powerbank. Do naładowania iPhone’a wystarczy zakup urządzenia z baterią o pojemności przynajmniej 4000 mAh. Dzięki temu swojego smartfona naładujesz przynajmniej raz do pełna. Jeśli chcesz mieć więcej energii pod ręką, to warto kupić powerbank z akumulatorem 10 000 mAh lub większym.

Powerbank zajmuje miejsce w torbie, dlatego Apple wpadło na pomysł stworzenia Battery Packa. To nic innego jak specjalne etui z wbudowaną baterią. Po założeniu takiej obudowy, iPhone będzie w stanie pracować przez dodatkowe kilka godzin. To znakomity wybór dla każdego, kto potrzebuje telefonu przez dłuższy czas, a nie chce mieć plątającego się kabla pod ręką.

Ładowarki bezprzewodowe

Wraz z premierą iPhone’a 8 oraz iPhone’a X pojawiła się możliwość ładowania bezprzewodowego zgodnego ze standardem Qi. Teraz wystarczy położyć telefon na specjalnej podkładce, a ładowanie rozpocznie się natychmiast. Ilość akcesoriów do ładowania indukcyjnego jest naprawdę imponująca. Aby dostarczanie energii przebiegało bez komplikacji, warto korzystać z produktów renomowanych marek. Podkładki zgodne ze standardem Qi oferują firmy Belkin, Native Union, czy Mophie. Warto wspomnieć, że w sklepach można dostać uchwyty samochodowe z opcją bezprzewodowego ładowania.

Akcesoria do fotografii mobilnej

Telefony Apple są na rynku uznawane za jedne z najlepszych do fotografii mobilnej. Aby wykorzystać pełny potencjał należy przede wszystkim kupić solidny statyw. Przy użyciu odpowiedniej aplikacji fotografowanie z długimi czasami naświetlania będzie jak najbardziej możliwe. Posiadacze iPhone’ów 8, czy iPhone’ów XR mogą wyposażyć się w specjalne obiektywy. Zamontowanie ich oznacza poszerzenie pola widzenia lub przybliżenie. To kreatywny sposób na jeszcze ciekawsze ujęcia.

Słuchawki bezprzewodowe

iPhone’y 7 i nowsze zostały pozbawione fizycznego złącza minijack 3,5 mm. Amerykański producent promuje tym samym przesiadkę na słuchawki bezprzewodowe. Jednym z najlepszych modeli, idealnie współpracujących z iPhone’ami są słuchawki Apple AirPods. Ich dużym atutem jest niemal całkowity brak przewodów. Niewielkie pchełki są praktycznie niewyczuwalne w uszach. Dodatkowo, charakteryzują się świetnym brzmieniem. Wbudowany mikrofon umożliwia prowadzenie rozmów ze znajomymi, natomiast wbudowana bateria zapewnia spokojnie 5 godzin słuchania muzyki. Czas ten można bez problemu wydłużyć wkładając słuchawki do etui, pełniącego rolę powerbanka. Każdy posiadacz telefonu Apple powinien zwrócić uwagę na ten gadżet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here