Multiroom to usługa, której popularność wynika z możliwości podziału sygnału telewizji na kilka odbiorników. Jest to szczególnie przydatne w gospodarstwach domowych o dużej liczbie fanów telewizji kablowej. Korzystanie z multiroomu wymaga wyposażenia się w dodatkowy sprzęt i jego odpowiedniego skonfigurowania.

Dodatkowe dekodery

Chcąc uruchomić telewizję na dodatkowym odbiorniku, trzeba wyposażyć się w kolejny dekoder. Łączony on jest z innym dekoderem lub routerem i w ten sposób do odbiornika dociera sygnał telewizji kablowej, przez co możliwe staje się skorzystanie z takiej usługi jak multiroom. Dodatkowy dekoder udostępniany jest za pewną miesięczną opłatą, która nie obciąża w znaczący sposób domowego budżetu.

Odpowiednie okablowanie i rozdzielacze oraz ich podłączenie

Do podłączenia odbiornika telewizyjnego do udostępnianej przez operatora usługi, wymagane jest właściwe okablowanie. Kable i rozdzielacze można ze sobą połączyć na kilka różnych sposobów, ale czasami instrukcja w tym zakresie może sprawiać kłopoty w jej prawidłowym odczytaniu. W przypadku problemów z uruchomieniem usługi multiroom, warto dlatego skorzystać z asysty technicznej. Za niewielką opłatą doliczaną do faktury VAT, nie tylko we właściwy sposób podłączy się wszystkie urządzenia niezbędne do oglądania telewizji, ale również wybierze najlepsze ustawienia, dostosowując je do specyficznych wymagań użytkowników. Taką usługę posiada w swoim cenniku wielu operatorów, w tym m.in. firma INEA.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here