Kilka prostych sposobów na wydłużenie pracy baterii w Twoim telefonie

„Jak wydłużyć czas pracy telefonu?” – to pytanie, które zapewne zadawał sobie każdy właściciel smartfona, marząc o tym, by raz naładowane urządzenie, działało możliwie jak najdłużej. Jak zapewniają producenci, baterie stosowane w nowoczesnych telefonach komórkowych, gwarantują długi czas pracy, jednak w praktyce – zwłaszcza przy intensywnym użytkowaniu – z tym bywa różnie. Uspokajamy: istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by wydłużyć czas pracy telefonu!

Kilka prostych sposobów na wydłużenie pracy baterii w Twoim telefonie

Wydłuż czas pracy telefonu: odinstaluj zbędne aplikacje

„Zbędne aplikacje” – uważasz, że coś takiego nie istnieje? Nic bardziej mylnego! Co kilka tygodni sprawdź, czy na Twoim telefonie nie ma zainstalowanych aplikacji, z których nie korzystasz. Głównymi „winowajcami” szybkiego rozładowywania się baterii są m.in. takie aplikacje jak Facebook czy Twitter. Zrób test – usuń kilka aplikacji z urządzenia (choćby na kilka dni) i przekonaj się, jak szybko można odczuć różnicę w długości pracy telefonu!

Pamiętaj, że samo wyłączenie aplikacji nie wystarczy, tym bardziej, że wiele z nich uruchamia się automatycznie z każdym włączeniem smartfona – działają więc w tle, pobierając energię z baterii. Zamiast z aplikacji, korzystaj ze stron mobilnych, które nie pochłaniają tak dużo energii.

Wydłuż czas pracy telefonu: korzystaj z Wi-Fi

Jak się okazuje, nie bez znaczenia jest sposób, w jaki łączysz się z siecią. Choć możesz korzystać z transmisji danych 3G/4G lub LTE, dużo lepszym rozwiązaniem, które wydłuży czas pracy telefonu jest… Wi-Fi! Zawsze, gdy znajdziesz się w bezpośrednim zasięgu routera, włączaj Wi-Fi – zaoszczędzisz podwójnie – dłuższy czas pracy, dzięki pełniejszej baterii oraz megabajty (a nawet gigabajty!) danych, które możesz wykorzystać później!

Uwaga: wychodząc z domu, zawsze należy wyłączać moduł Wi-Fi – w przeciwnym razie będzie działał w tle, pochłaniając cenną energię z baterii w telefonie na poszukiwanie sieci, z którą mógłby się połączyć.

Dłuższe działanie baterii w telefonie: ustaw jasność ekranu

Jedną z rzeczy, za które uwielbiasz nowoczesne smartfony są duże i kolorowe ekrany? Choć dają prawdziwą przyjemność w trakcie korzystania z urządzenia, jednocześnie pobierają dużo energii, sprawiając, że czas pracy telefonu drastycznie się skraca. Zrezygnuj z jasnego, bardzo intensywnego wyświetlania – przyciemnij ekran lub skorzystaj z opcji automatycznego dostosowywania jasności ekranu do otoczenia. To działa!

Opcja ta jest dostępna w wielu nowoczesnych smartfonach, które znajdziesz np. na stronie http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.

Dłuższy czas pracy telefonu: wyłącz śledzenie lokalizacji

Serwisy społecznościowe, nawigacja, której używasz jadąc autem czy aplikacje monitorujące Twoją aktywność fizyczną – śledzą Twoje położenie, a tym samym skutecznie skracają czas pracy baterii w telefonie. Tymczasem zarówno w smartfonach z systemem iOS, jak i Android możesz samodzielnie decydować o tym, które aplikacje mają monitorować Twoje położenie! Wystarczy, że wejdziesz w „Ustawienia”, następnie w „Aplikacje” i przekonasz się, jakie uprawnienia zostały im przydzielone (automatycznie bądź nie). Jedno klikniecie i śledzenie lokalizacji jest wyłączone, a działanie baterii – wydłużone!

Materiał partnera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here