Jak wybrać fotografa na wesele?

Zdjęcia to bez wątpienia jedna z najwspanialszych pamiątek ślubnych. Dlatego też nikt nie wyobraża sobie dzisiaj wesela i uroczystości ślubnej bez profesjonalnego fotografa. Nie oznacza to jednak, że wybór fachowca, który tym rodzajem fotografii się zajmuje, jest prosty. Bardzo duża konkurencja na rynku sprawia, że odpowiedź na pytanie: jak wybrać fotografa na wesele, nie jest taka prosta. Warto więc wiedzieć, jakie parametry i czynniki należy wziąć pod uwagę.

Jak wybrać fotografa na wesele?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to jakość zdjęć. Nigdy nie należy sugerować się ich ilością. Zresztą, jeśli jakiś fotograf proponuje ogromną ilość zdjęć, wtedy powinno w głowie zapalić się czerwone światło. Nie da się bowiem robić wielu zdjęć, aby zachować ich jakość. Wbrew pozorom każde zdjęcie powinno być przemyślane. Pomysł, perspektywa, doświetlenie – to wszystko sprawia, że spontaniczne cykanie zdjęć nie bardzo ma sens. To jakość powinna być tutaj priorytetem. I dlatego też ważne jest, aby prosić o wgląd do prtfolio. Dotychczasowe realizacje pozwolą ocenić takie aspekty, jak ostrość zdjęć, kreatywność fotografa, czy wyrazistość kolorów.

Gdy jakość jest uznana jako priorytet, drugim kluczowym elementem jest atmosfera współpracy. Z fotografem zawsze trzeba spotkać się osobiście i sprawdzić, jaką atmosferę tworzy. To on towarzyszy Parze Młodej, w tak naprawdę nawet najbardziej intymnych momentach ceremonii i przyjęcia. Jeżeli obecność fotografa jest pesząca – wówczas zdjęcia nie mają sensu. Nikt,kto czuje się nieswobodnie, nie wychodzi na zdjęciach dobrze.

Kolejna rzecz to pakiet usług. Jeśli fotograf ma spełnić oczekiwania, musi zapewnić swoją obecność nie tylko w trakcie samej ceremonii i wesela. Jego zadaniem jest obecność podczas przygotowań, a także w sesji narzeczeńskiej, jeśli Młodzi mają takie życzenie. Zresztą profesjonalnego fotografa można poznać po tym, że jest otwarty na różne sesje i zawsze jest do dyspozycji swoich klientów.

A jak znaleźć fotografa w swojej okolicy? Jeśli komuś potrzebny jest fotograf ślubny Żyrardów jest miastem, gdzie mieszka, nie będzie szukał na drugim końcu Polski. To oczywiste, że każdy szuka w swojej okolicy. A w tym szukaniu pomocny jest bez wątpienia internet. Wystarczy na przykład wpisać w wyszukiwarkę frazę fotograf ślubny Legionowo, aby szybko znaleźć kontakt do osób, które swoje usługi świadczą właśnie w tym regionie. I na pewno warto szukać fachowca w swojej okolicy. Wyeliminuje to ryzyko, że z powodu na przykład awarii samochodu ni dojedzie on na miejsce na czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here